Aktualności

Link4: Tomasz Tarkowski nowym prezesem

Koniec bezkrólewia w Link4: 4 marca rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła Tomaszowi Tarkowskiemu, od wielu lat związanemu z PZU, który jest właścicielem spółki, pełnienie funkcji prezesa zarządu. Zastąpi on na tym stanowisku Rogera Hodgkissa, który został powołany do zarządów spółek PZU i PZU Życie, a teraz na tym samym posiedzeniu rady został wybrany na jej przewodniczącego.

W ostatnich latach Tomasz Tarkowski pełnił funkcje członka zarządów PZU SA oraz PZU Życie, gdzie odpowiadał za obszar likwidacji szkód i świadczeń oraz assistance. Jest szefem rady nadzorczej PZU Pomoc, a także członkiem Rady Biura Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Tomasz Tarkowski posiada szerokie doświadczenie z zakresu organizacji i zarządzania procesem likwidacji szkód i świadczeń we wszystkich rodzajach ubezpieczeń, a także w inicjowaniu i organizacji wdrażania nowych technik, procedur i zmian organizacyjnych w operacjach związanych z likwidacją szkód i świadczeń.

Nowy prezes Link4 jest absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończył również studia podyplomowe „Bezpieczeństwo ruchu drogowego” na Wojskowej Akademii Technicznej, „Ubezpieczenia Gospodarcze” na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, „Psychologia zarządzania personelem” na Uniwersytecie Warszawskim oraz Advanced Management Program na IESE Business School.

Z Grupą PZU jest związany od 1996 roku. W latach 2006-2007 był dyrektorem Centrum Likwidacji Szkód oraz dyrektorem ds. Likwidacji Szkód w Oddziale Okręgowym PZU SA w Warszawie. W latach 2007-2011 jako członek zarządu PZU Ukraina nadzorował obszar likwidacji szkód, zarządzania produktami i oceny ryzyka. Jako członek rady nadzorczej SOS Service Ukraine, spółki zależnej od PZU Ukraina, odpowiadał za działalność assistance.

Od lutego 2011 roku był dyrektorem Grupy PZU w Centrali PZU i pełnomocnikiem zarządu ds. Likwidacji Szkód i Świadczeń w PZU Życie, odpowiedzialnym za organizację procesu likwidacji szkód i świadczeń. Następnie zasiadał w zarządach tych spółek.

Tomasz Tarkowski zasiada także w radach nadzorczych następujących spółek zależnych od PZU SA: Lietuvos Draudimas AB, UAB PZU Lietuva Gyvybes Draudimas, PrJSC IC PZU Ukraine, PrJSC IC PZU Ukraine Life Insurance oraz AAS Balta.

Powołanie Tomasza Tarkowskiego wymaga jeszcze uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.