Aktualności

KUKE: Zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej

30 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Akcjonariusze ubezpieczyciela* dokonali zmian w składzie zarządu spółki oraz jej rady nadzorczej. To efekt przejścia Korporacji „pod skrzydła” Ministerstwa Rozwoju (MR). Poprzednim „nadzorcą” towarzystwa było Ministerstwo Finansów.

ZWZ powołało w skład zarządu KUKE Katarzynę Kowalską. Wraz z nią w zarządzie spółki będą zasiadać Marek Czerski, prezes KUKE, i Piotr Stolarczyk, wiceprezes. Podczas obrad Zgromadzenie powołało również na wspólną kadencję pięciu członków rady nadzorczej KUKE: Adama Barbasiewicza, Wojciecha Rząsieckiego, Mariusza Sokołowskiego, Marię Szymańską (zasiadała już w poprzednim składzie rady) oraz Arkadiusza Urbana.

Jednocześnie ZWZ rozpatrzyło i zatwierdziło sprawozdanie zarządu z działalności KUKE w 2015 r. oraz sprawozdanie finansowe KUKE za rok obrotowy 2015. Akcjonariusze dokonali także podziału zysku za rok obrotowy 2015 i udzielili członkom organów spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków.

*63,31% udziałów w KUKE posiada Skarb Państwa reprezentowany przez Ministerstwo Rozwoju, zaś 36,69% Bank Gospodarstwa Krajowego.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.