Aktualności

KUKE: Marek Czerski nowym prezesem zarządu

Kolejny polski ubezpieczyciel ma nowego szefa. Obradujące 25 lutego Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało Marka Czerskiego na stanowisko prezesa zarządu. Dotychczasowy szef KUKE, Dariusz Poniewierka, po blisko czterech latach rządów w spółce zakończył współpracę z firmą.

Marek Czerski jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie ubezpieczeń, reasekuracji, finansów i zarządzania. Ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej w TUW TUZ oraz w TUiR Partner. W latach 2006-2013 był prezesem zarządu w Polskim Towarzystwie Reasekuracji, członkiem i wiceprzewodniczącym rady nadzorczej w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń (2006-2012), dyrektorem Biura Reasekuracji, a wcześniej dyrektorem Biura Ubezpieczeń Morskich, Lotniczych i Reasekuracji w TUiR Warta.

Marek Czerski jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Studium Doktoranckiego w Katedrze Ubezpieczeń Społecznych w Szkole Głównej Handlowej.

W zarządzie KUKE oprócz Marka Czerskiego zasiada jeszcze Piotr Stolarczyk. Pełni on funkcję wiceprezesa zarządu.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.