Aktualności

KUKE: Jerzy Bielewicz zrezygnował z funkcji wiceprezesa

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) jest kolejną firmą, w której w ostatnim czasie doszło do zmian w składzie zarządu. Zaskoczeniem jest jednak to, że chodzi o menedżera, który zasiadał we władzach ubezpieczyciela od zaledwie dwóch tygodni.

12 lutego KUKE poinformowała, że tego samego dnia rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu spółki złożył Jerzy Bielewicz. W komunikacie ubezpieczyciela podano, że menedżer zrezygnował „z powodów osobistych”. Kariera Bielewicza we władzach towarzystwa trwała bardzo krótko: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji powołało go na zajmowane do minionego piątku stanowisko 25 stycznia tego roku.

Jerzy Bielewicz jest menadżerem z rozległym doświadczeniem w dziedzinach zarządzania przedsiębiorstwami, w tym notowanymi na giełdach, reprezentowania akcjonariuszy, transferu know-how, zarządzania portfelem przedsiębiorstw oraz rozwoju i wdrażania planów finansowych, operacyjnych i strategicznych. Ponadto zarządzał tymczasowo przedsiębiorstwami w sytuacjach kryzysowych (interim management), przeprowadzał restrukturyzację zadłużenia, spin-off oraz transakcje przejęć w różnorodnych dziedzinach przemysłu i usług.

Zajmował m.in. stanowisko konsultanta finansowego firmy Goldman Sachs w Londynie, pracując nad tym, by Polska stała się wiarygodnym uczestnikiem międzynarodowych rynków finansowych. W kraju sprawował funkcje w zarządzie między innymi Mostostalu Warszawa czy Pudliszek. Jako country manager prowadził lokalny oddział amerykańskiej firmy konsultingowej TRG. Uczestniczył w restrukturyzacji globalnej korporacji na zlecenie funduszu Oak Tree. Współpracował z  bankami w Kanadzie, USA i Europie przy projektach związanych z długami korporacyjnymi.

Jerzy Bielewicz jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Agricultural Engineering, University of Manitoba, a także Ivey Bussiness School, University of Western Ontario.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.