Aktualności

Krynica: Ubezpieczeniowe akcenty XXV Forum

8 września rozpoczyna się trzydniowe, jubileuszowe XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości”. Podobnie jak w latach poprzednich także i teraz podczas Forum nie zabraknie akcentów i gości z branży ubezpieczeniowej.

Już pierwszego dnia w ramach Forum Ochrony Zdrowia odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany „Systemowe aspekty finansowania ochrony zdrowia w Polsce”, którego partnerem jest firma doradcza EY. Jego uczestnicy pochylą się nad strukturalnymi aspektami finansowania ochrony zdrowia. W toku dyskusji paneliści postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. tego, czy i jak prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogą wpłynąć na wydatkowanie środków publicznych. W dyskusji moderowanej przez Łukasza Zalickiego, głównego ekonomistę i partnera EY, wezmą udział eksperci świata ubezpieczeń, m.in. prof. Tadeusz Szumlicz, kierownik Katedry Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej i Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

O korzyściach z DUZKolejny panel dyskusyjny będzie poświęcony dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym. Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć na pytanie, czym są DUZ i jakie korzyści mogą przynieść klientom – to często poruszane kwestie. Podczas panelu omówiony zostanie temat opieki zdrowotnej pracowników i ich rodzin. Paneliści będą debatować o doświadczeniach innych krajów w tym obszarze i potrzebie wprowadzenia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego z punktu widzenia rynku pracy oraz o propozycjach rozwiązań rządowych.

W dyskusji, której moderatorem będzie Dorota M. Fal, udział wezmą: Tomasz Latos, poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, Łukasz Zalicki, Tadeusz Jędrzejczyk, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med, David Muiry, Chief Commercial Actuary Bupa, Paulina Pogorzelska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Polska Spółka Gazownictwa, prof. Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Sławomir Neumann, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń i Paweł Kacprzyk, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Nie tylko ubezpieczeniaPrzedstawiciele branży asekuracyjnej wezmą też udział w innych debatach, niezwiązanych bezpośrednio z ubezpieczeniami. I tak Andrzej Klesyk, prezes PZU SA, będzie jednym z uczestników panelu „M&A – konieczność czy szansa w rozwoju firmy?”. Szef największego ubezpieczyciela weźmie też udział w panelu p.t. „Blok tematyczny: Klient 3.0 w centrum uwagi. Model, który buduje sukces biznesowy”. Uczestnicy tej debaty będą starali się odpowiedzieć na pytanie m.in. o to, co zrobić, aby przekuć deklaracje o postawieniu klienta w centrum uwagi organizacji (klientocentryczność) w rzeczywistość, aby te wysiłki zostały docenione przez klientów i przyniosły konkretne wyniki finansowe. Paneliści spróbują też wskazać, czym mile zaskoczyć klienta 3.0.  Z kolei Łukasz Kalinowski, prezes zarządu MetLife TUnŻiR, wraz z pozostałymi uczestnikami panelu „Silna Europa – Silny Partner” będzie chciał spojrzeć m.in. na relacje pomiędzy Europą a USA przez pryzmat negocjowanej obecnie umowy o partnerstwie handlowym pomiędzy Polską a USA (TTIP) i jej globalnego znaczenia. Natomiast Dariusz Poniewierka, prezes zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, wraz z innymi dyskutantami będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, czy inwestycje komercyjne mogą być siłą napędową wzrostu gospodarczego w Europie.

Już po zakończeniu Forum w Krynicy odbędzie się też impreza, której tytularnym sponsorem jest największy polski ubezpieczyciel – PZU, Festiwal Biegowy 2015.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Forum Ekonomiczne, Lux Med, EY)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.