Aktualności

KPF: Pośrednicy finansowi nagrodzą partnerów

Pośrednicy finansowi zrzeszeni w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych postanowili wyróżnić instytucje finansowe, które dbają o najwyższą jakość współpracy z firmami pośredniczącymi w sprzedaży ich produktów. Laureaci 4 kategorii konkursowych zostaną uhonorowani „Laurem Pośredników”. Ich wręczenie odbędzie się 4 października, podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie, którego partnerem jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”*.

– Ponieważ KPF to organizacja promująca profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych nie tylko w relacjach z klientami, ale i z kontrahentami, uznaliśmy, że ważnym elementem odpowiedzialności biznesu, także wspierającej odpowiedzialność wobec klientów, jest ta wobec instytucji współpracujących. Tak zrodziła się idea konkursu „Laur Pośredników Finansowych” – wyjaśnia Andrzej Roter, prezes zarządu KPF.

„Laur” to inicjatywa wspierająca promowanie najlepszych praktyk we współpracy w relacji instytucja finansowa – pośrednik, a tym samym firm i ludzi, którzy je wdrażają i upowszechniają. Organizatorzy konkursu chcą umożliwić praktykom sektora pośrednictwa finansowego dokonanie oceny współpracy z instytucjami partnerskimi i wyróżnienie tych, których standardy współpracy są najwyższej jakości. Projekt ma jednocześnie przyczynić się do wzrostu świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży dla rozwoju współpracy oraz – w konsekwencji – poprawy wizerunku i zaufania do całego rynku finansowego.

– Nasz konkurs wyróżni te instytucje finansowe, których podejście do prowadzenia biznesu z pośrednikami spełnia te kryteria. Mam nadzieję, że wybory, których dokona kapituła, stanowić będą nie tylko nagrodę dla najlepszych, ale także punkt odniesienia i inspirację dla wszystkich dostawców produktów finansowych poszukujących skutecznych modeli dystrybucji. – twierdzi Krzysztof Opaliński, członek kapituły konkursu, przewodniczący rady nadzorczej spółki Fines.

– „Laur Pośredników” to bardzo cenna i ważna inicjatywa dla sektora pośrednictwa finansowego. Dzięki temu będziemy mieli możliwość uhonorować tych najlepszych i najbardziej otwartych na współpracę partnerów biznesowych. Oparta na dobrych relacjach i partnerstwie współpraca między dostawcami produktów a pośrednikami finansowymi owocuje w korzyści także dla najważniejszej grupy, czyli klientów – komentuje Paweł Adamiak z Notus Doradcy Finansowi, członek kapituły konkursu.
Organizatorzy konkursu stworzyli cztery kategorie, w ramach których wyłonią najlepszy: bank, ubezpieczyciela, instytucję pożyczkową oraz instytucję świadczącą usługi leasingowe/faktoringowe. W pierwszej kolejności pośrednicy zrzeszeni w KPF zostaną poproszeni o wskazanie 3 instytucji w wybranych przez siebie kategoriach i ocenę jakości współpracy z nimi na bazie własnych doświadczeń. W tej szczegółowej ocenie będą brane pod uwagę takie aspekty, jak standardy współpracy ocenianej firmy z pośrednikami czy sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu. Wyniki głosowania pośredników zostaną następnie przedstawione kapitule konkursu, która dokona wyboru zwycięzców w każdej z kategorii spośród trzech instytucji, które otrzymały największą liczbę rekomendacji. Oceniane instytucje zostaną zaproszone na uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”, która odbędzie się 4 października, podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie. Partnerem merytorycznym Kongresu jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Pieczę nad poprawnością przebiegu konkursu pod kątem formalno-prawnym sprawuje jego partner merytoryczny – kancelaria Wierzbowski Eversheds.

Więcej na temat II Kongresu Pośrednictwa Finansowego można znaleźć pod adresem:
http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.