Aktualności

KPF: Kongres Pośrednictwa Finansowego, odsłona pierwsza

Z inicjatywy Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych 24 września tego roku, w warszawskim Hotelu Marriott odbędzie się pierwszy Kongres Pośrednictwa Finansowego. Punktem odniesienia dla dyskusji o roli pośrednictwa w strukturze polskiego systemu finansowego będą doświadczenia i trendy rynków zachodnioeuropejskich.

- Kongres jest projektem, który ma szansę wypełnić merytoryczną lukę – do tej pory brakowało wydarzenia konferencyjnego o takiej skali, poświęconego tej branży – podkreśla dr Mirosław Bieszki, doradca Ekonomiczny Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, odpowiedzialny za merytoryczną wartość kongresu.

Organizatorzy wydarzenia tłumaczą, że o potrzebie organizacji Kongresu przesądziło kilka elementów. Wśród najważniejszych z nich wymienili obecny poziom dojrzałości sektora pośrednictwa finansowego, istotny udział w sprzedaży produktów finansowych, w tym bankowych i ubezpieczeniowych z jednej strony, z drugiej zaś ważne pytania o możliwości rozwoju sektora w aktualnym i utrwalającym się środowisku niskich stóp procentowych oraz poszukiwania  możliwości obniżania kosztów stałych i kosztów dystrybucji produktów, a także drastycznie niski poziom zaufania do sektora pośrednictwa finansowego.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 32 z datą wydawniczą 11 sierpnia.
AM

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.