Aktualności

Kongres Brokerów: Powrót do Mikołajek

5 listopada w hotelu „Pan Tadeusz” w Serocku rozpoczęło się tradycyjne, przedkongresowe spotkanie organizatorów, towarzystw ubezpieczeniowych, przedstawicieli świata nauki i prasy. W trakcie pierwszego dnia obrad ogłoszono, że przyszłoroczny Kongres Brokerów wróci na „stare śmieci”, czyli do Mikołajek.

Dziewiętnasta już edycja Kongresu, organizowanego pod auspicjami Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, będzie nosić tytuł „Wychodząc z kryzysu”. Szczegółowy program imprezy zostanie ustalony w trakcie roboczych spotkań, ale już dziś wiadomo, że tematyka debat kongresowych będzie dotyczyć m.in. dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (Insurance Distribution Directive). IDD zostanie poświęcony panel brokerski zamykający XIX Kongres.

Wiadomo już też, że zmieni się lokalizacja wydarzenia. Jak oznajmił Łukasz Zoń, prezes SPBUiR, organizatorzy Kongresu postanowili przychylić się do próśb wielu brokerów i zdecydowali, że przyszłoroczne spotkanie po siedmiu latach przerwy ponownie odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

- Na wieść o tym, że Kongres Brokerów wraca na „stare śmieci” łezka w oku się kręci – śmieje się obecna na spotkaniu w Serocku redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”, dr Bożena Dołęgowska-Wysocka. – Jestem obecna na każdym Kongresie od jego drugiej edycji, i choć nie mogę narzekać na Hotel Ossa, to jednak Mikołajki wiążą się dla mnie z wieloma wspomnieniami. Choćby z rozmów z osobami, które wówczas były wiodącymi postaciami branży ubezpieczeniowej, a dziś wiodą spokojny, aczkolwiek aktywny żywot na emeryturze – wspomina.

Zmieni się też data samego Kongresu, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca (środa-piątek). Organizatorzy zapewnili też, że ubezpieczyciele otrzymają większą swobodę w kształtowaniu swoich prezentacji. Podtrzymana też będzie ewolucja Kongresu w stronę większego otwarcia na jego uczestników, a do ich dyspozycji będzie więcej różnego rodzaju atrakcji.

Spotkanie w Serocku potrwa do 6 listopada włącznie.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.