Aktualności

Konferencja n/t dochodzenia zadośćuczynień

25 maja w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się konferencja zatytułowana „Dochodzenie zadośćuczynienia w polskim systemie prawnym (doktryna i orzecznictwo)”. Organizatorami wydarzenia są Izba Niższa Parlamentu, Komisja Nadzwyczajna do Spraw Zmian w Kodyfikacjach, Minister Sprawiedliwości oraz Polska Izba Ubezpieczeń.

Pomysłodawcy konferencji przyznają, że do jej zorganizowania skłoniło ich to, iż wprawdzie dochodzenie zadośćuczynienia jest przedmiotem licznych wystąpień i publikacji, ale postulat przewidywalności tego świadczenia nadal czeka na realizację. Celem spotkania jest podsumowanie zebranej dotąd wiedzy i określenie kierunków działań, które pozwolą na usystematyzowanie zasad ustalania odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

Dyskusja podczas konferencji dotyczyć będzie różnych aspektów z wiązanych z dochodzeniem zadośćuczynień, jak np. zagadnienia formalnoprawne związane z tym zjawiskiem, czy też roszczenie o zadośćuczynienie z perspektywy zakładu ubezpieczeń.
W trakcie konferencji wystąpią wybitni eksperci: dr Józef Zych, marszałek senior Sejmu VII Kadencji, Jerzy Kozdroń, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Witold Pahl, przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej ds. Zmian w Kodyfikacjach oraz Andrzej Maciążek, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Konferencja adresowana jest dla prawników – do udziału w niej zaproszeni zostali sędziowie, adwokaci i radcy prawni.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.