Aktualności

KNF: Rozstrzygnięcie w sprawie nowego przewodniczącego – po wakacjach

Decyzje dotyczące wyboru nowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zostaną podjęte po wakacjach, zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS), wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych Janusz Szewczak. Jego zdaniem w KNF należy przeprowadzić odpowiedni audyt.

- Obecnie jest wiele innych pilnych spraw, którymi się zajmujemy. Dlatego decyzje personalne w sprawie wyboru nowego przewodniczącego KNF zostaną podjęte po wakacjach – powiedział ISBnews Szewczak.

Kadencja obecnego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka mija w październiku tego roku. Według Szewczaka nie ma jeszcze konkretnych kandydatur, ale z pewnością przed nowym przewodniczącym będzie stało wiele poważnych wyzwań.

- Sądzę, że audyt w KNF może przynieść szokujące wyniki. Nie ulega wątpliwości, że należy zrobić porządny audyt tej instytucji – dodał poseł.

Według niego sprawy, które wymagają wyjaśnień to m.in. sytuacja związana z polisami inwestycyjnymi, kredytami frankowymi, opcjami walutowymi czy zgód Komisji udzielanych różnym podmiotom na sprzedaż udziałów. Jego zdaniem do tego dochodzi również cała sfera działań skrajnie tendencyjnych dotyczących SKOK-ów.
- Instytucje państwa powinny służyć do ochrony interesów ekonomicznych własnych obywateli, a nie zysków czy strat dużych podmiotów finansowych – podkreślił Szewczak.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Informacja dnia ISBNewsLetter)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.