Aktualności

KNF: Dwie nowe rekomendacje

22 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała dwa akty adresowane do zakładów ubezpieczeń: rekomendacje dotyczące badania adekwatności produktu oraz rekomendacje dotyczące systemu zarządzania produktem. Ubezpieczyciele mają czas na implementację obu aktów do 1 lipca.

Pierwszy z dokumentów określa sposób, w jaki zakład ubezpieczeń powinien badać adekwatność produktu o charakterze inwestycyjnym (polis z UFK, polis, w których świadczenie jest ustalane w oparciu o określone indeksy lub inne wartości bazowe, a także do polis mających zapewnić wartość w dniu zapadalności lub wartość wykupu w przypadku, gdy jest ona całkowicie lub częściowo narażona, bezpośrednio lub pośrednio, na wahania rynków) do potrzeb i możliwości klienta. Także wobec ubezpieczonego w ramach umów na cudzy rachunek.

Odpowiedź na nieprawidłowościKNF tłumaczy, że rekomendacje stanowią odpowiedź na nieprawidłowości związane z dystrybucją wspomnianych umów.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 13 z datą wydawniczą 29 marca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.