Aktualności

Klienci polis inwestycyjnych wygrali z Generali

10 maja Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w postępowaniu grupowym przeciw Generali. SO orzekł, że ubezpieczyciel musi zwrócić grupie 165 osób 2,5 mln złotych  pobranych od nich jako opłata za wykup, wraz z odsetkami.

Proces trwał od 8 maja 2014 r. kiedy to kancelaria LWB reprezentująca Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Powiecie Pruszkowskim, który podjął się roli reprezentanta grupy i wytoczenia powództwa o zapłatę przeciwko Generali  na podstawie przepisów ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, złożyła w sądzie pozew zbiorowy o zapłatę. Pozwem objęte zostały polisy: Generali Beneficio, Generali OmniProfit, OVB Future Invest, Mój Plan Finansowy.

W kwietniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy wydał postanowienie co do składu grupy w postępowaniu. Sąd orzekł, że w skład grupy reprezentowanej przez kancelarię LWB, wchodzą wszystkie osoby, które przystąpiły do pozwu grupowego i że są one uprawnione do występowania z roszczeniami o zapłatę w ramach postępowania grupowego przeciwko Generali. Sąd nie uwzględnił żadnego z zarzutów Generali zgłoszonych wobec poszczególnych członków grupy i nie wyłączył żądnej osoby z grupy.
Ubezpieczyciel najprawdopodobniej będzie odwoływać się od wyroku.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Przywiązani do polisy)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.