Aktualności

Jubileusz: 40 lat pracy prof. Ireny Jędrzejczyk


Fot. Prof. Irena Jędrzejczyk
z rektorem SGGW
prof. Alojzym Szymańskim
Znana, ceniona i powszechnie lubiana w środowisku ubezpieczeniowym prof. Irena Jędrzejczyk świętowała jubileusz 40-lecia pracy naukowej. Z tej okazji, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego została zorganizowana konferencja naukowa na temat globalnego i narodowego bezpieczeństwa finansowego. Obecny był świat i kwiat nauki i praktyki ubezpieczeniowej. Wzruszona prof. Jędrzejczyk odbierała laudacje, gratulacje i bukiety kwiatów.

„Bezpieczeństwo finansowe stanowi ważny element i warunek konieczny rozwoju gospodarczego oraz społecznego w skali globalnej, regionalnej i krajowej – czytamy w materiałach konferencyjnych. Dostrzegając wagę, złożoność i wieloaspektowość tego problemu, organizatorzy konferencji chcą uczynić bezpieczeństwo finansowe przedmiotem obrad, które dałyby okazję środowisku naukowemu i biznesowemu do prezentacji wyników badań naukowych, doświadczeń praktycznych i wymiany poglądów w tym obszarze. Tematyka konferencji jest zgodna z zainteresowaniami naukowymi i dorobkiem badawczym pani profesor. Wpisuje się także w profil naukowy i dydaktyczny Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie – uczelni, która w tym roku świętuje Jubileusz 200-lecia istnienia”.

Po sesji jubileuszowej nastąpiła sesja plenarna, w której wystąpiło trzech prelegentów. Prof. Alojzy Nowak mówił o toksycznych aktywach w powiązaniu z bezpieczeństwem finansowym, Łukasz Zoń, przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Brokerów  Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, które było partnerem merytorycznym wydarzenia, zajął się odpowiedzią rynku ubezpieczeń na wyzwania współczesności, a Piotr Narloch, prezes InterRisk omówił kwestię wartości ubezpieczeń w kontekście korzyści w relacji ubezpieczyciel-klient. Kolejne trzy sesje traktowały o bezpieczeństwie finansowym z perspektywy globalnej, Unii Europejskiej oraz krajowej.

Ku zaskoczeniu wielu Jubilatka okazała się także utalentowaną poetką. Wszyscy uczestnicy tego ważnego wydarzenia otrzymali tomik wierszy zatytułowany „W poszukiwaniu czystych kolorów”. Niektóre z wierszy nawiązywały wprost do problematyki finansowej.


W portfelu
Aktywa długoterminowe
bardzo wysokiego
ryzyka
najwyższego mam
w portfelu inwestycyjnym.
zbudowany misternie
wieloskładnikowy
prawostronnie
skręcony do wejścia
na parkiet giełdowy
portfel z bańką
spekulacyjną
pełną
Twoich niebezpiecznych
akcji uprzywilejowanych

Zachęcona niebanalnym podejściem prof. Ireny Jędrzejczyk do swego Jubileuszu, dr Mirosława Dołęgowska-Wysocka, redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej” podarowała Jubilatce w prezencie swoją najnowszą książkę pt. „Aszera, żona Pana Boga”.
Więcej w GU nr 18.
Wys.

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.