Aktualności

IPG: Pakiety zdrowotne Saltus Ubezpieczenia już w ofercie

Idea Partners Group podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z Saltus Ubezpieczenia dotyczącą dystrybucji ubezpieczeń medycznych. Oba podmioty rozpoczęły swoją współpracę w lipcu.

IPG wskazuje, że poszerzenie portfela produktowego o pakiety medyczne było jej naturalnym kierunkiem rozwoju, ponieważ klientami firmy jest około 400 multiagencji w całym kraju, sprzedających przede wszystkim ubezpieczenia na życie. Współpracujący z Idea Partners Group multiagencji w pierwszej kolejności będą mogli sprzedawać grupowe pakiety medyczne, a następnie także indywidualne.
- Zależało nam, aby do oferty dodać produkty, które na rynku będą się broniły nie ceną, a jakością i możliwościami dopasowania do indywidualnych potrzeb. Pakiety medyczne Saltusa świetnie spełniają to kryterium  – mówi Piotr Maciągowski, prezes zarządu Idea Partners Group. – Podpisanie umowy z Saltusem pozwoli na poszerzenie naszej oferty i uatrakcyjnienie jej zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów – multiagentów sprzedających ubezpieczenia. Ze względu na fakt, że dobieramy zakres produktów tak, aby były wobec siebie komplementarne, mamy możliwość skutecznego dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów – zaznacza.

W ofercie zdrowotnej Saltus Ubezpieczenia ubezpieczony bez względu na wariant polisy posiada dostęp do tych samych specjalistów oraz badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Różna jest natomiast liczba przysługujących procedur medycznych. Sieć placówek, w których można skorzystać z ubezpieczenia Saltus to obecnie przeszło 1100 jednostek w całym kraju, a wszystkie usługi są dostępne pod jednym numerem telefonu.

- Solidne podstawy organizacyjne i szybko rosnąca baza współpracujących z Idea Partners Group multiagencji przekonały nas, że to odpowiedni partner do dystrybucji innowacyjnego oraz ważnego dla nas produktu, jakim są pakiety medyczne. Wysoka jakość sieci sprzedaży IPG i czas, jaki poświęcają na szkolenia i wsparcie sprzedaży to wg nas skuteczna droga do upowszechnienia prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce – ocenia Maciej Dylewski dyrektor zarządzający sprzedażą zewnętrzną w Saltus Ubezpieczenia.

Współpraca umożliwia także zmianę procesu sprzedaży i wypłat prowizji współpracującym z IPG. Dystrybucja zdrowotnych pakietów medycznych Saltus Ubezpieczenia jest przez IPG rozliczana w systemie up-front. Wypłata należnej kwoty upfrontowej występuje już przy zaksięgowaniu przez TU drugiej składki.
- Pierwsze sygnały z naszej sieci sprzedaży są bardzo pozytywne. Agenci są zadowoleni z formuły nowego produktu, jak i sposobu rozliczania prowizji zaproponowanej przez IPG – podsumowuje Piotr Maciągowski.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: prnews.pl, IPG)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.