Aktualności

Hyperion Insurance Group: Przejęcia wzmacniają pozycję grupy

Hyperion Insurance Group opublikował raport roczny za rok finansowy zakończony 30 września 2015. Wyniki potwierdzają coraz silniejszą pozycję grupy na świecie, mimo słabnącej koniunktury i coraz ostrzejszej konkurencji. Inwestycje Hyperion, także w Polsce, która jest dla grupy przyczółkiem do ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej, zaczynają przynosić efekty.

Przychody grupy Hyperion we wspomnianym roku finansowym zwiększyły się ze 199 do 299 mln funtów. EBITDA wzrosła z 43,2 do 56,7 mln funtów. Marża EBITDA wyniosła 19% wobec 22% w 2014 r., co jest efektem kolejnych inwestycji typu start-up. Organicznie firma osiągnęła 5% wzrost przychodów, licząc rok do roku. W raporcie Hyperion za 2015 r. ujęte zostały już m.in. wyniki brytyjskiego brokera RKH Holdings Limited (RKH), przejętego w kwietniu 2015 r.

Była to najważniejsza transakcja grupy w ostatnich latach – dzięki niej powstał podmiot zatrudniający 3 tys. pracowników w 121 biurach w 37 krajach.

Hyperion obecnie należy do ścisłej czołówki brytyjskich firm ubezpieczeniowych i jest największą na świecie grupą z branży należącą do pracowników.

– Ubiegły rok był dla nas przełomowy. Zbudowaliśmy solidne podstawy do wzrostu grupy Hyperion w przyszłości. Tworzymy trwałą wartość dla naszych akcjonariuszy poprzez wzrost organiczny i strategiczne przejęcia strategiczne, które zapewniają zrównoważony rozwój, zapewniają coraz szerszy zasięg geograficzny i ofertę tak atrakcyjną, jak nigdy. Hyperion jest wyjątkową grupą opierającą się na trzech filarach – działalności brokerskiej, reasekuracji i produktach detalicznych. Firma należy do pracowników, mamy więc gwarancję zaangażowania załogi w rozwój naszego biznesu – mówi David Howden, CEO Hyperiona.

– Polskie spółki należące do grupy, mimo trudnego rynku, także notują wzrost przychodów. Co ważniejsze – w ubiegłym roku uzyskaliśmy znaczący wzrost zyskowności naszych operacji w Polsce. Był to również bardzo pracowity rok dla Donorii. Powiększyliśmy naszą obecność na terenie kraju, otwierając nowe biura. Zwiększyliśmy także ofertę produktową dla rynku – dodaje Dariusz Zajączkowski, prezes należącej do Hyperiona polskiej spółki brokerskiej Donoria.

Przejęcie RKH było sztandarową transakcją w grupie, ale jedną z wielu. Inne ubiegłoroczne inwestycje inwestycji grupy Hyperion w 2015 r. to przejęcie:

Schouten Sicherheit International, wzmacniające obecność grupy w Niemczech. Dzięki niej Hyperion ma wiodącą pozycję na rynku ubezpieczeń sportowych.Harmonia – wiodącego brokera ubezpieczeniowego w Brazylii, specjalizującego się w świadczeniach pracowniczych oraz liniach komercyjnych.Wacolda, Proseguros i NMB Kolumbia. Powell Bateson – firmy ubezpieczeniowej pośrednictwa w handlu z siedzibą w Liverpoolu, dającej grupie istotne doświadczenia w konstrukcji, własności i zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwa dla biznesu w Wielkiej Brytanii.PrimeCare Insurance Services Limited – zapewniające grupie silną pozycję w sektorze opieki w Wielkiej Brytanii.Perkins Slade – brytyjskiej firmy brokerskiej specjalizującej się w produktach dla sportu i rekreacji, korporacji i specjalistycznych polis wysokiej wartości.UBK Correduria de Seguros – jedenastego pod względem wielkości brokera w Hiszpanii.
Od września 2014 r. w strukturach grupy Hyperion w Polsce znajduje się także Donoria. W czerwcu ub.r. Grupa Dual, część underwritingowa Hyperion Insurance Group, przejęła także Data Connect Direct (DCD), multiagencję ubezpieczeniową z Torunia. Polska spółka weszła w strukturę Grupy Dual i zmieniła nazwę na Dual Polska. Natomiast od września 2015 r. działa w Polsce także reasekuracyjny Howden Polska.
AM, news@gu,com.pl
(źródło: Donoria, Hyperion)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.