Aktualności

Grupa PZU: Andrzej Klesyk i Witold Jaworski złożyli rezygnacje8 grudnia Andrzej Klesyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu PZU SA oraz z członkostwa w zarządzie spółki. Mandat byłego szefa zakładu wygasa z dniem 9 grudnia. Andrzej Klesyk poinformował, że przyczyną rezygnacji jest prośba „Ministra Skarbu Państwa, reprezentującego największego udziałowca”. Rezygnację „z powodów osobistych” złożył także prezes PZU Życie i członek zarządu PZU SA, Witold Jaworski.

Andrzej Klesyk piastował funkcję prezesa PZU SA od 14 grudnia 2007 roku. Zapisał się w historii spółki jako najdłużej urzędujący szef. Dokonania Andrzeja Klesyka na stanowisku prezesa PZU SA zostały docenione w wielu plebiscytach. Były szef największego polskiego ubezpieczyciela został uhonorowany m.in. najwyższym laurem „Gazety Ubezpieczeniowej”, która przyznała mu tytuł „Człowieka Roku Ubezpieczeń 2010”.

W uzasadnieniu swojej decyzji „GU” wówczas napisała: „Nadajemy ten tytuł za: stworzenie atmosfery koncyliacji sprzyjającej porozumieniu głównych akcjonariuszy PZU oraz aktywny udział rozmowach, które przyniosły zakończenie sporu i otworzyły przez PZU nowe możliwości rozwoju; sprawne przygotowanie spółki do debiutu giełdowego w maju 2010 i sukces w sprzedaży akcji; wprowadzenie w PZU zasad ładu korporacyjnego nowoczesnej firmy XXI wieku; odwagę w konsekwentnej realizacji strategii uczynienia z PZU ubezpieczeniowego lidera Europy Środkowo-Wschodniej”.
Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 50 z datą wydawniczą 15 grudnia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.