Aktualności

Gras Savoye: Strategiczne partnerstwo z brokerem Credit Risk Solution

W pierwszej połowie sierpnia Gras Savoye zawiązała strategiczne partnerstwo z brokerem wyspecjalizowanym w zakresie ubezpieczeń należności handlowych Credit Risk Solution (CRS).

- Decyzja o strategicznym związaniu się ze strukturą brokerską CRS jest podyktowana coraz większym zainteresowaniem aktualnych i potencjalnych klientów Gras Savoye tymi produktami ubezpieczeniowymi i czyni naszą ofertę pośrednictwa w tym zakresie pełniejszą i bardziej wyspecjalizowaną – komentuje Przemysław Konopka, wiceprezes Gras Savoye, odpowiedzialny za tę współpracę po stronie Gras Savoye.

W ramach Gras Savoye został powołany nowy dział ubezpieczeń należności handlowych, którego dyrektorem został mianowany aktualny prezes CRS Artur Kras. Artur Kras jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył też Studia Ubezpieczeń Gospodarczych na SGH. Z rynkiem ubezpieczeń należności handlowych związany jest od 1998. Doświadczenie zdobywał między innymi w firmie Hermes (aktualnie Euler Hermes) oraz w Coface. Od 2009 rozwijał własną działalność gospodarczą w tym obszarze, najpierw pod nazwą CRAS SECURIT, a od 2014 Credit Risk Solution.

- Cieszę się z tego partnerstwa, gdyż zwiastuje obustronne korzyści. Z jednej strony daje naszym klientom, którzy będą nadal obsługiwani pod naszą marką, dostęp do międzynarodowych rozwiązań sieci Gras Savoye. Ze swojej strony CRS wnosi kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie ubezpieczeń kredytu kupieckiego – mówi Artur Kras, prezes CRS, dyrektor nowego działu Gras Savoye.

Gras Savoye na polskim rynku pod francuską marką funkcjonuje od 1994. Jest brokerem wyspecjalizowanym we wszystkich liniach ubezpieczeń. W 2014 roku polskie spółki tej międzynarodowej sieci osiągnęły obroty powyżej 155 mln PLN, plasując ponad 900 mln składki na polskim rynku.
(AW, źródło: Gras Savoye)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.