Aktualności

EY: Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne zapobiegną katastrofie

Obecny system finansowania ochrony zdrowia w Polsce nie pozwala na pokrycie wzrostu popytu na świadczenia zdrowotne, którego należy się spodziewać w najbliższych latach. Zwiększenie środków na opiekę zdrowotną można osiągnąć poprzez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, większą solidarność płatników składek i zwiększenie efektywności leczenia – wskazuje firma doradcza EY.

Finansowanie ochrony zdrowia jest jednym z głównych tematów VI Forum Ochrony Zdrowia, odbywającego się w ramach XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. O systemowych aspektach finansowania ochrony zdrowia w Polsce dyskutowali eksperci podczas panelu firmy doradczej EY. Dyskusję z udziałem m.in. Beaty Małeckiej-Libery, sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, Tadeusza Jędrzejczyka, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Doroty M. Fal, doradcy zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń i Stanisława Karczewskiego, wicemarszałka Senatu prowadzili Łukasz Zalicki, partner EY i Jakub Szulc, ekspert sektora ochrony zdrowia EY.

Zauważalna luka w finansowaniu potrzeb zdrowotnych pojawi się już w 2020 r. i wyniesie 0,57 % PKB, by w 2040 r. osiągnąć pułap 2,21 % PKB.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 38 z datą wydawniczą 22 września.
AM

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.