Aktualności

ecoDa i AIG: Dyrektorzy spółek europejskich w nowej rzeczywistości

7 października został opublikowany ogólnoeuropejski raport poświęcony ewolucji w otoczeniu biznesowym, która wpływa na obowiązki i zakres odpowiedzialność dyrektorów spółek europejskich. Autorami dokumentu są Europejska Konfederacja Stowarzyszeń Dyrektorów (ecoDa) oraz American International Group (AIG).

Roger Barker, prezes ecoDa/grupy roboczej AIG i dyrektor ds. ładu korporacyjnego w Institute of Directors powiedział: – Tym sprawozdaniem chcemy otworzyć oczy członkom zarządów spółek. To osoby, które muszą posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę, zanim zajmą stanowisko w radzie nadzorczej. Założenie, że dyrektor nie może ponieść odpowiedzialności w przypadku działania w dobrej wierze zmienia się. „Nie było to moim zamiarem” przestaje już być dopuszczalnym usprawiedliwieniem w ustach członka zarządu europejskiej spółki. Taka osoba musi móc powiedzieć: „wdrożyłem/wdrożyłam dobry system i właściwe procesy zabezpieczające przed tym zdarzeniem”.

Komentarz do raportu ecoDa i AIG
Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 42 z datą wydawniczą 20 października.(AM)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.