Aktualności

Duży wzrost zarobków Inter Polska

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku Grupa Inter w Polsce wypracowała zysk finansowy netto na poziomie niemal 4 mln zł – o prawie 1,5 mln wyższym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Sprzedaż ubezpieczyciela utrzymała się na poziomie bardzo zbliżonym do ubiegłorocznego.

- W naszej głównej linii biznesowej, ubezpieczeniach dla branży medycznej, obserwujemy systematyczny wzrost liczby klientów – zauważył Janusz Szulik, prezes zarządu Inter Polska. – Zgodnie z naszą strategią zakładamy m.in. rozwój kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej dla lekarzy, pielęgniarek czy innych zawodów medycznych. Potwierdzeniem trafności założeń strategicznych jest wzrost przypisu z ubezpieczeń ochrony prawnej oraz z tytułu ubezpieczeń wypadkowych i chorobowych (odpowiednio: +10 i +5% r/r – AM), które oferujemy jako uzupełnienie ochrony obowiązkowej – dodał.

Biznes majątkowy Przez pierwsze trzy miesiące tego roku majątkowe TU Inter Polska zebrało w sumie 35,91 mln zł składek brutto, o -1,23% mniej niż w analogicznym okresie 2014 r. (36,36 mln zł). Niewielkiemu spadkowi sprzedaży towarzyszył jednocześnie mocny wzrost wyniku finansowego netto, który na dzień 31 marca 2015 r. uplasował się na poziomie 3,36 mln zł. Był to rezultat o +41,43% wyższy od odnotowanego rok wcześniej (2,37 mln zł). W I kw. majątkowa spółka Inter wypłaciła w sumie 9,15 mln zł odszkodowań i świadczeń brutto, podczas gdy przed rokiem wartość zaspokojonych roszczeń wyniosła 7,6 mln zł (+20,42% r/r).

Biznes życiowyZ kolei Inter-Życie, którego rozwój według szefostwa grupy jest systematyczny i zgodny z planem, zarobiło w pierwszym kwartale tego roku 0,63 mln zł, o +401,57% więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej (0,13 mln zł). Towarzystwo zebrało też więcej składek – jego wynik sprzedażowy uplasował się na poziomie 2,58 mln zł, wobec 2,2 mln zł rok wcześniej.  (+17,3% r/r). Inter-Życie wypłaciło 1,48 mln zł odszkodowań i świadczeń brutto, o -12,65% mniej niż przed rokiem (1,7 mln zł).
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.