Aktualności

Dobre półrocze niekomunikacyjnego majątku

Pierwsza połowa 2015 r. była dość udanym okresem dla ubezpieczeń majątkowych innych niż komunikacyjne. Sektor ten zanotował wzrost wyniku sprzedażowego mimo gorszych osiągnięć flagowych gałęzi produktów i wyraźną poprawę rentowności technicznej. To ostatnie niewiele jednak pomogło całemu działowi II ze względu na fatalne rezultaty w „komunikacji” – wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że na koniec czerwca tego roku łączna wartość rynku majątkowego niekomunikacyjnego uplasowała się na poziomie 6922,82 mln zł. Był to rezultat o +2,92% lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie ubiegłego roku (6726,34 mln zł. Największy udział w rezultacie sektora pozakomunikacyjnego miały jak zwykle ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów. Izba zwróciła jednak uwagę, iż tegoroczny wynik w grupie 8 (1665,17 mln zł) był o -2,02% niższy od odnotowanego przed rokiem (1699,51 mln zł).

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 39 z datą wydawniczą 29 września.
AM

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.