Aktualności

Davos: Debata PZU i „Financial Times”

22 stycznia w szwajcarskim Davos rozpoczyna się 49. Światowe Forum Ekonomiczne 2019 – jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych dla światowych liderów politycznych, społecznych i biznesowych. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest Globalizacja 4.0. Jednym z akcentów Forum będzie spotkanie PZU i „Financial Times” p.t. „FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare”, poświęcone jednemu z wyzwań stojących przed ludzkością, jakim jest dostęp do powszechnej opieki medycznej gwarantującej usługi wysokiej jakości w kontekście dalszego wzrostu liczby mieszkańców Ziemi*.

Moderatorem spotkania, które odbędzie się pierwszego dnia Forum, będzie David Crow z „Financial Times”. Uczestniczyć w nim bedą Paweł Surówka, prezes PZU SA i Roman Pałac, prezes PZU Życie, a także Githinji Gitahi, Group Chief Executive Officer Amref Health Africa, Stephen Klasko, President of Thomas Jefferson University and CEO Jefferson Health, Peter Lee, Corporate Vice President Microsoft Healthcare, oraz Andrew Thompson, Chief Executive Officer Proteus Digital Health.

Uczestnicy dyskusji – eksperci z zakresu ochrony zdrowia i nowych technologii – będą dzielić się wiedzą oraz pomysłami, jak budować wytrzymałe i powszechne systemy opieki zdrowotnej oferujące usługi najwyższej jakości. Zastanowią się także nad doświadczeniami krajów uprzemysłowionych i wysokorozwiniętych w obszarze powszechnej opieki zdrowotnej oraz roli prawodawstwa i partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie systemów zdrowotnych.

– Opieka zdrowotna to jedno z największych wyzwań, jakiemu musimy sprostać. Z jednej strony na Ziemi przybywa mieszkańców, z drugiej część krajów, w tym Polska, zmaga się z problemem starzejącego się społeczeństwa. Oba te zjawiska powodują, że obecna podaż usług medycznych jest niewystarczająca i staje się trudno dostępna dla wielu ludzi. Jako Grupa PZU obserwujemy, że technologia może być jedną z szans, by poprawić dostępność usług medycznych dzięki podniesieniu efektywności systemu (telemedycyna) lub identyfikacji tych przypadków, w których nie jest konieczna wizyta u specjalisty (np. symptom checker) – mówi Roman Pałac.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, które odbędzie się 22 stycznia o godzinie 19:00 w Domu Polskim w Davos, są dostępne na specjalnej stronie internetowej FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare.

Spotkanie organizowane jest jako jedna z wielu inicjatyw w Domu Polskim – miejscu spotkań i promocji polskiego biznesu. Jest to kontynuacja kampanii #PolandCanDoNation, której celem jest promocja Polski. Jej pierwszą odsłoną była konferencja zorganizowana przez PZU na początku października 2018 r. w Nowym Jorku.

***

Obecnie na Ziemi mieszka 7,6 mld ludzi. Zgodnie z szacunkami ekspertów ONZ nasza planeta do 2050 roku będzie domem dla blisko 9,8 mld mieszkańców.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: PZU)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.