Aktualności

Concordia też stawia na nowoczesne technologie

Concordia jest kolejnym ubezpieczycielem, który chce podnieść jakość obsługi klienta dzięki automatyzacji procesów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W realizacji tego celu mają pomóc wprowadzone ostatnio Concordia Aztec Reader (CAR) oraz System Obsługi Świadczeń (SOŚ).

SOŚ jest narzędziem umożliwiającym kompleksową obsługę procesu likwidacji szkód życiowych, od momentu zgłoszenia roszczenia, poprzez orzeczenie lekarskie, aż po wypłatę świadczenia. System usprawnia proces likwidacji, skracając okres oczekiwania klienta na należne mu świadczenie oraz informując go na bieżąco o decyzji towarzystwa w jego sprawie. – W momencie podjęcia przez Biuro Likwidacji Świadczeń decyzji w sprawie zgłoszonego roszczenia, klient otrzymuje ją automatycznie (poprzez SOŚ) – tłumaczy Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia. - Informuje go o tym wiadomość SMS, natomiast drogą mailową trafiają do klienta szczegóły dotyczące jego sprawy – rodzaj decyzji i ewentualna wysokość odszkodowania – dodaje.

Concordia podkreśla, że wdrożenie SOŚ umożliwia pełną integrację dotychczasowych narzędzi wykorzystywanych w procesie likwidacji szkód przez wszystkie zainteresowane jednostki. System jest bowiem w pełni zintegrowany z systemem polisowym, repozytorium dokumentów oraz narzędziem do wysyłki maili i wiadomości SMS.

- Dzięki SOŚ, pracownicy Biura Likwidacji Świadczeń mają możliwość szybkiego i precyzyjnego filtrowania potrzebnych danych, dzięki czemu na bieżąco mogą monitorować i zarządzać procesem likwidacji świadczeń – mówi Piotr Adamczyk. – Mogą np. przypisać zgłoszenie do odpowiedniej osoby, skierować zapytanie uszczegóławiające do innego pracownika/orzecznika lekarskiego lub klienta, czy zrobić notatki przydatne w sprawie – wylicza.

Wsparcie agentówInnym nowym rozwiązaniem udostępnionym ostatnio przez Concordię jest aplikacja Concordia Aztec Reader. To narzędzie zostało stworzone z myślą o pośrednikach ubezpieczeniowych współpracujących z Concordią w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Concordia Aztec Reader służy do przygotowywania ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki wykorzystaniu smartfonów z systemem Android, przygotowanie oferty nowego ubezpieczenia Concordia Auto odbywa się błyskawicznie.

- Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować tzw. QR kod z dowodu rejestracyjnego pojazdu. W ciągu kilku sekund pośrednik uzyskuje cenę za pakiet ubezpieczeń OC, Auto Casco, NNW kierowcy i pasażerów oraz Auto Assistance. Co ważne, uzyskana oferta może zostać zapisana w Systemie Obsługi Sprzedaży Rubinet, dzięki czemu oszczędzamy czas i unikamy błędów – podsumowuje Mariusz Gilicki, dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych Concordii Ubezpieczenia.

Rosnąca popularność skanowania AZTECRozwiązanie zastosowane w Concordia Aztec Reader od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku ubezpieczeń. Koncepcję sporządzania kalkulacji i sprzedaży polis komunikacyjnych w oparciu o zeskanowanie kodu AZTEC zawartego w dowodzie rejestracyjnym zastosowała Benefia Ubezpieczenia w swoim mobilnym systemie sprzedaży ubezpieczeń „Tu i Teraz”. Firma zastosowała również „aztecki” system w pilotażowym programie sprzedaży „komunikacji” za pośrednictwem sieci punktów RUCH. Z kolei w sierpniu ub. r. aplikacja Yanosik udostępniła nową funkcjonalność stworzoną we współpracy z CUK Ubezpieczenia. Umożliwi ona obliczenie składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na podstawie AZTEC. Natomiast w grudniu możliwość zeskanowania kodu pojawiła się w aplikacji ProMobile Proamy. Dzięki temu część danych w systemie ProAgent potrzebnych do wyliczenia składki zaciąga się do niego automatycznie. Warto też przypomnieć, że polska spółka VSoft wpadła na pomysł wykorzystania skanu AZTEC do sprzedaży OC za pośrednictwem tzw. maszyn vendingowych.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.