Aktualności

Comperia stawia na rozwój biznesu ubezpieczeniowego

W 2016 roku grupa kapitałowa Comperia.pl zanotowała spadek wpływów i rekordową stratę netto. Znaczący wzrost skali działalności w biznesie ubezpieczeniowym skłonił firmę do skoncentrowania się na rozwoju tego obszaru.

Karol Wilczko, wiceprezes Comperii, przyznał w liście do akcjonariuszy, że 2016 był trudnym rokiem dla grupy, która osiągnęła rekordowo niskie wyniki finansowe. Nawet biorąc pod uwagę to, że znacząca część strat wynikała z dokonania odpisów aktualizujących. Podkreślił jednocześnie, że poprawiły się wyniki działalności firmy związanej z usługami ubezpieczeniowymi. – Segment ubezpieczeń, realizowany przez spółkę zależną Comperia Ubezpieczenia, w całym 2016 roku jeszcze ponosił straty, ale ponad dwukrotnie zwiększył skalę swojej działalności. Dodatkowo, z kwartału na kwartał wyniki finansowe tego segmentu również wyraźnie się poprawiały – zaznaczył Karol Wilczko.

Wiceprezes podkreślił, że działalność ubezpieczeniowa odgrywa bardzo ważną rolę w planach rozwojowych grupy, dlatego zarząd „z całą mocą” koncertuje się na rozwoju tego obszaru.
Ubiegłoroczne przychody Comperii wyniosły 17,55 mln zł wobec 20,1 mln zł w 2015 r., a same wpływy firmy ze sprzedaży zmalały do 16,37 mln zł (-13,4% r/r). Pod koniec kwietnia zarząd firmy zdecydował o dokonaniu odpisów w wysokości 3,52 mln zł aktualizujących wysokość wartości niematerialnych i prawnych firmy oraz prowadzonych przez nią prac rozwojowych. Zaznaczono, że odpisy obciążą wyniki finansowe spółki w ub.r. W konsekwencji strata Comperii z działalności operacyjnego wzrosła do 9,84 mln zł (2,24 mln zł w poprzednim roku), a strata netto z działalności kontynuowanej – do 8,86 mln zł (2,34 mln zł rok wcześniej).
AM, news@gu.com.pl
(źródło: wirtualnemedia.pl)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.