Aktualności

Compensa: Wolfgang Stockmeyer przechodzi do BTA Baltic

Wolfgang Stockmeyer, dotychczasowy członek władz spółek Compensa, odchodzi z zajmowanych stanowisk. To echo niedawnej finalizacji przejęcia BTA Baltic Insurance Company AAS (BTA Baltic) przez Vienna Insurance Group.

Dotychczasowy członek zarządu Compensa TU i Compensa TUnŻ oraz prezes Compensa Dystrybucja złożył rezygnację z pełnionych funkcji z dniem 30 września. Dzień później Stockmeyer ma bowiem objąć stanowisko członka zarządu BTA Baltic odpowiedzialnego za pion finansowy. Jego dotychczasowe obowiązki w spółkach Compensy zostaną przejęte przez innych członków zarządów.

Sprzedaż i zdrowie w rękach prezesaI tak nadzór nad pionem sprzedaży w towarzystwie życiowym oraz nadzór nad ubezpieczeniami zdrowotnymi w zakładzie majątkowym przejmie prezes obu firm, Artur Borowiński. Z kolei funkcję prezesa Compensy Dystrybucja stanowisko obejmie dotychczasowa członkini jej zarządu, Mariola Zdziarska.

Po wejściu w życie zmian kadrowych w zarządach spółek ubezpieczeniowych (1 października) zasiądą: Artur Borowiński – prezes, oraz Ireneusz Arczewski i Rafał Mosionek – członkowie zarządu. Władze towarzystw uzupełniają: w majątkowym - Jarosław Szwajgier, w życiowym - Piotr Tański. Z kolei na czele Compensy Dystrybucja stać będzie Mariola Zdziarska, a w zarządzie towarzyszyć jej będzie Damian Andruszkiewicz.

Roszada miesiąc po zamknięciu akwizycjiTransakcja przejęcia BTA Baltic przez Vienna Insurance Group została sfinalizowana 24 sierpnia tego roku. Nabycie ubezpieczyciela oznacza, że VIG stała się jednym z trzech największych ubezpieczycieli majątkowych w krajach bałtyckich, posiadającym największą sieć sprzedaży na Łotwie (BTA Baltic posiada też oddziały na Litwie i w Estonii).
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.