Aktualności

Compensa i Benefia już pod jednym szyldem

30 października wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano fuzję majątkowych towarzystw Compensa i Benefia. Podmiot powstały w wyniku połączenia funkcjonuje pod pierwszą z marek i zaoferuje produkty ochronne, jakie znajdowały się dotychczas w portfelach obu towarzystw.

- Fuzję udało się nam zrealizować w rekordowo krótkim czasie, tj. w ciągu 5 miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia prac projektowych. Tym samym osiągnęliśmy główny cel projektu, którym było stworzenie silnej spółki majątkowej z ponad 5% udziałem w rynku. Liczę, że nowa strategia sprzedaży okaże się być trafioną odpowiedzią na obecną, niekorzystną sytuację oraz przyszłe trendy na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych – skomentował Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

Elementem fuzji było również utworzenie Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o. Nowo powstała spółka w ramach niezależnego od sieci sprzedaży Compensy modelu dystrybucji skoncentruje się na rozwoju biznesu stanowiącego dotychczasową domenę działalności Benefia TU, czyli sprzedaży ubezpieczeń u dealerów samochodowych i za pośrednictwem nowych technologii.
W skład pierwszego zarządu Benefia Ubezpieczenia weszli: dotychczasowy prezes Benefia TU, Paweł Bisek, wiceprezes Compensa TU, Michał Gomowski, oraz Mariusz Kurowski, wcześniej dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu Benefia TU.

Prace nad fuzją obu towarzystw VIG Polska oficjalnie rozpoczęły się 1 czerwca tego roku. Projektem fuzji kierował Michał Gomowski. Grupa planowała, że cały proces zakończy się nie później niż do końca 2015 r. Celem połączenia było umożliwienie nowej Compensie osiągnięcia bardziej konkurencyjnej pozycji rynkowej.

Warto przypomnieć, że w 2014 r. połączyły się życiowe spółki o tych nazwach i od 1 października ub.r. funkcjonują jako jeden podmiot pod nazwą Compensa Życie.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.