Aktualności

BZ WBK-Aviva: Polisy na wypadek nowotworu mają potencjał

Największe obawy związane z wystąpieniem choroby nowotworowej dotyczą szeroko pojętych problemów opieki zdrowotnej oraz pozostawienia rodziny bez środków do życia – wynika z badania zrealizowanego przez Kantar Millward Brown na zlecenie BZ WBK-Aviva. Co piąty z respondentów zadeklarował chęć posiadania zabezpieczenia w postaci dedykowanego ubezpieczenia.

Wśród badanych widoczna jest świadomość ryzyka zachorowania na chorobę nowotworową. 40% ankietowanych ocenia to prawdopodobieństwo jako wysokie (9% jako bardzo wysokie, 31% jako wysokie). Najwyżej osoby, które miały już w rodzinie przypadki zachorowań (56%). Choć i wśród respondentów bez rodzinnych doświadczeń z nowotworem odsetek takich ocen jest niemały (34%). Częściej ryzyko wystąpienia nowotworu widzą kobiety (45% wskazań) niż mężczyźni (36%).

Obawy o możliwość sprawnego leczeniaNajwiększe obawy związane z wystąpieniem nowotworu dotyczą szeroko pojętych problemów opieki zdrowotnej, przede wszystkim braku refundacji nowoczesnych lekarstw (77%), kolejek do lekarzy specjalistów i braku refundacji nowoczesnych lekarstw (po 74%) i długiego oczekiwania na zabiegi/operacje (73%). Wśród pozamedycznych obaw respondenci najbardziej boją się pozostawienia rodziny bez środków do życia (45%) i utraty pracy (34%).

– Wizji choroby towarzyszą głównie problemy związane z opieką zdrowotną. Jako główne obawy 3/4 z nas wymienia brak refundacji nowoczesnych lekarstw, innowacyjnych terapii oraz kolejki do lekarzy specjalistów i długi czas oczekiwania na zabiegi. Blisko połowa obawia się również pozostawienia rodziny bez środków do życia, a co trzeci utraty pracy z powodu choroby – powiedział Jakub Antoszewski, manager Kantar Millward Brown.

Co piąty badany zainteresowany polisąŚwiadomość możliwości zachorowania na raka, ale również licznych problemów, jakie niesie ze sobą choroba, przekłada się na potrzebę posiadania zabezpieczenia. Zainteresowanie ubezpieczeniem na wypadek choroby nowotworowej wyraziło 21% badanych. 6% respondentów było zdecydowanie zainteresowanych, a 15% - raczej zainteresowanych. Brak zainteresowania wyraziło 74% ankietowanych. Jednak zdecydowane „nie” powiedziało tylko 33% ankietowanych. W grupie osób wysoko szacujących ryzyko zainteresowanie ubezpieczeniem jest wyższe i wynosi 25% (6% zdecydowanie, 19% raczej). Z kolei w grupie niskiej oceny ryzyka zainteresowanie plasuje się na niemal identycznym poziomie co w całej badanej populacji (20%).

BZ WBK-Aviva ma Onkopolisę- Zainteresowanie ubezpieczeniem na wypadek choroby nowotworowej wyraża co piąty Polak. Oznacza to, że jesteśmy już gotowi na ubezpieczanie swojego zdrowia. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie dedykowanego produktu – Onkopolisy – który zapewnia wsparcie w walce z chorobą – powiedział Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva. Onkopolisa, która od 1 lipca tego roku jest dostępna w ofercie BZ WBK-Aviva, obejmuje szeroką listę nowotworów*.

W uświadamianie, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej, włączyła się Katarzyna Bujakiewicz, która od lat wspiera akcje związane z walką z rakiem. Mocno angażuje się m.in. w działania Drużyny Szpiku i jest też potencjalnym dawcą. – Wiem, że problem raka może dotyczyć każdego z nas. Ważne, by żyć odpowiedzialnie i podejmować różne działania z zakresu profilaktyki onkologicznej, które mogą nas i innych zabezpieczyć. Jednym z nich jest ochrona finansowa, która w sytuacji choroby może okazać się bezcenna – skomentowała aktorka, która jest ambasadorką Onkoplisy.

*http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.