Aktualności

Bancassurance: Kwartalny spadek przychodów

Po raz pierwszy od pięciu lat udział bancassurance w łącznym rezultacie rynku życiowego spadł poniżej poziomu 40%. Z kolei przypis z produktów majątkowych uzyskanych za pośrednictwem banków po raz kolejny objął ponad 9% kwartalnego rezultatu działu II* - wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Według raportu PIU, łączny wynik sprzedażowy brutto z bancassurance w pierwszych trzech miesiącach 2015 r. wyniósł 3,36 mln zł. To o prawie 130 mln zł mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (3,49 mld zł). Zdecydowaną większość przychodów w kanale bankowym wygenerowały indywidualne polisy inwestycyjne.

Działalność życiowaW I kw. 2015 r. składka pozyskana w sektorze życiowym za pośrednictwem banków (2,8 mld zł) odpowiadała 40,6% ogólnej wartości łącznego osiągnięcia towarzystw objętych raportem* (7,2 mld zł).

*W raporcie uwzględnione zostały wyniki 25 towarzystw życiowych (w dwóch przypadkach wzięto pod uwagę rezultaty od początku stycznia i lipca 2013 r.), obejmujących 98,07% przypisu działu I, oraz 28 towarzystw majątkowych (w pięciu przypadkach wzięto pod uwagę rezultaty do i od połowy 2013 r.), kontrolujących niemal 88% działu II.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 26 z datą wydawniczą 30 czerwca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.