Aktualności

AXA TFI: mBank partnerem w oferowaniu PPK

AXA TFI i mBank nawiązały partnerstwo, dzięki któremu towarzystwo zyska możliwość dotarcia z ofertą Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) do największych klientów bankowości korporacyjnej banku.

W promocji oferty PPK AXA TFI wykorzystuje mocną pozycję Grupy AXA w ubezpieczeniach grupowych i majątkowych dla firm.

- W tych segmentach biznes polega na budowaniu relacji z firmami i pośrednikami, w szczególności brokerami ubezpieczeniowymi. Możliwość skorzystania z podobnego kapitału zbudowanego przez mBank z klientami bankowości korporacyjnej zwiększa siłę naszej dystrybucji i konkurencyjność na rynku PPK – uważa Robert Garnczarek, prezes AXA TFI.

- Oferta dla klientów korporacyjnych obejmuje wszelkie dziedziny działalności przedsiębiorstw i pomaga im w wywiązywaniu się z obowiązków nakładanych przez ustawodawcę. Teraz dołączają do niej Pracownicze Plany Kapitałowe. Jestem przekonany, że klienci mBanku, wybierając ofertę AXA dla swoich pracowników, przyczynią się do promocji długoterminowego oszczędzania i myślenia o swojej przyszłości – mówi Adam Pers,  wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej.

Prezes AXA TFI zakłada, że jego firma osiągnie 10% udział w określonym segmencie rynku PPK – prywatnych firm. Liczy na to, że w partnerstwie z mBankiem i wysoką partycypacją w Planach udział AXA może być większy.

Podkreśla równocześnie, że wprawdzie jego firma chce konkurować w PPK przede wszystkim jakością serwisu, ale zaoferuje też korzystne warunki uczestnictwa. AXA TFI nie będzie pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 roku, a w kolejnych latach różnicuje opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5%. – W związku z tym, że PPK jest biznesem długoterminowym, to nawet przy tak niskich kosztach, firma o solidnej pozycji finansowej jest w stanie oferować bardzo wysoki serwis – zapewnia Robert Garnczarek.

W kontekście PPK AXA TFI patrzy przede wszystkim na pracodawców, bo to na nich będzie spoczywał obowiązek wdrożenia systemu. Towarzystwo zapowiada, że ułatwi ten proces pracodawcom. – Jesteśmy w pełnej gotowości operacyjnej – deklaruje Robert Garnczarek. AXA ma też zapewnić prostą obsługę i edukację pracowników. Ponadto dostarczy materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: AXA)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.