Aktualności

AXA: Agnieszka Szymczak nową dyrektor ds. relacji z brokerami

Odpowiedzi brokerów w przeprowadzonym przez AXA badaniu satysfakcji ze współpracy skłoniły ubezpieczyciela do wzmocnienia relacji z sektorem brokerskim. Realizacją tego zadania pokieruje Agnieszka Szymczak, która po szesnastu latach spędzonych w Allianz przeniosła się do AXA.

- Wiążemy duże nadzieje z obecnością Agnieszki w naszych szeregach i cieszymy się, że tak doświadczona i szanowana w środowisku osoba zdecydowała się dołączyć do obszaru sprzedaży korporacyjnej. Jestem przekonany, że wobec potrzeb i oczekiwań wyrażonych w badaniu satysfakcji jest to również bardzo dobra wiadomość dla brokerów. AXA z kanału brokerskiego pozyskała prawie 90% z ponad 300 mln zł składki korporacyjnej w zeszłym roku, osiągając 30-procentową dynamikę wzrostu, którą w pierwszym półroczu tego roku jeszcze zwiększyliśmy – podkreślił Zbigniew Jęksa, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży korporacyjnej w AXA.

W badaniu, o którym mowa na wstępie, wzięło udział 800 brokerów. Z podsumowania odpowiedzi ankietowanych przeprowadzonego na początku tego roku wynikało, że brokerzy generalnie dobrze oceniają współpracę z ubezpieczycielem: 56% uczestników zadeklarowało zdecydowane zadowolenie. Z kolei zdecydowanie niezadowolonych było jedynie 7% badanych. Wśród obszarów do poprawy najczęściej wskazywano na potrzebę większego wsparcia szkoleniowego, większej elastyczności oferty, a także jeszcze większego wzmacniania relacji.

AXA zadeklarowała, że będzie regularnie prowadzić takie badania, a wyniki i przekazane sugestie wykorzystywać do poprawy jakości oferty i wzmacniania współpracy z brokerami. To zadanie będzie realizować Agnieszka Szymczak, nowa dyrektor ds. relacji z brokerami, która w strukturach sprzedaży korporacyjnej odpowiadać będzie również za nadzór i wspieranie Business Development Managerów.

Agnieszka Szymczak jest związana z branżą ubezpieczeniową od 1998 roku. Karierę w ubezpieczeniach zaczynała w TU Gerling Polska, a przez ostatnie 16 lat związana była z Allianz Polska, gdzie z sukcesami pełniła m.in. funkcję dyrektora departamentu współpracy z brokerami.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: AXA)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.