Aktualności

Aviva zamknęła przejęcie Expandera

Dzięki wydanej 30 czerwca zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 3 lipca sfinalizowana została transakcja nabycia 100% udziałów Expander Advisors (EA) przez Avivę. Nowy właściciel postawił przed przejętym podmiotem ambitny cel: zdobycie pozycji numer jeden na rynku doradztwa finansowego.

Wraz z zamknięciem przejęcia doszło do roszad kadrowych we władzach Expandera. Na czele nowej rady nadzorczej stanął Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce. RN zdecydowała, że u sterów firmy pozostanie dotychczasowy prezes, Andrzej Oślizło. – Stawiamy na dalszy rozwój Expandera pod obecną marką, która jest synonimem niezależnego doradztwa finansowego i wysokich standardów obsługi klienta. Jestem przekonany, że zarząd kierowany nadal przez Andrzeja Oślizło, przy wsparciu Avivy jako nowego inwestora, będzie z jeszcze większym rozmachem realizował strategię, której celem jest uzyskanie pozycji lidera w branży doradczej – powiedział Adam Uszpolewicz.

Prezes Expandera stoi na czele firmy od 2012 r. Przeprowadził restrukturyzację spółki, która w roku 2014 osiągnęła rekordowe wyniki w sprzedaży. Od 2012 r. pełni także funkcję prezesa Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).
Wiceprezesem Expander Advisors nie jest już Anna Kochańska. Pozostanie jednak w firmie jako doradca zarządu w zakresie integracji sieci sprzedaży. Na jej miejsce do organu zarządczego EA wszedł Adrian Jarosz, wiceprezes Avivy ds. rozwoju, odpowiedzialny za Centrum Finansów Aviva. Na stanowisku wiceprezesa Expandera pozostał Bartosz Niewiadomski, który od 2010 r. nadzoruje działania marketingowe firmy.

– Pozyskując silnego partnera, jakim jest Aviva, przyspieszamy osiągnięcie naszego celu – pozycji nr 1 w branży. Uzyskujemy zarówno silne wsparcie merytoryczne w zakresie rozwijania atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowo-inwestycyjnej dla naszych klientów, jak i dostęp do know-how spółek z grupy Aviva. W obliczu zmian legislacyjnych stojących przed naszą branżą wsparcie nowego inwestora daje nam unikalną przewagę konkurencyjną – powiedział Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

O podpisaniu umowy, na podstawie której przejmie 100% udziałów w Expander Advisors, ubezpieczyciel poinformował 19 maja. Transakcja jest jednym z elementów strategii Avivy w Polsce, stawiającej na multikanałowość dystrybucji produktów ochronnych i inwestycyjnych przy jednoczesnej koncentracji na kanałach własnych i wyłącznych. Na decyzję o zakupie Expandera wpływ miały pozytywne doświadczenia z funkcjonującą od 2014 r. siecią placówek pod nazwą Centrum Finansów Aviva.

Sieć doradztwa finansowego Expander działa na rynku od 15 lat. Posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. Za pośrednictwem Expandera udzielany jest co 10. kredyt hipoteczny w Polsce. W ofercie firmy są produkty kredytowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe kilkudziesięciu instytucji finansowych.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.