Aktualności

Aviva: Start prac grupy roboczej PPK

Trwają prace w ramach grupy roboczej Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wchodzą firmy, które zamierzają świadczyć usługi związane z Planami – instytucje finansowe, agenci transferowi oraz dostawcy oprogramowania dla HR. Celem powstania grupy jest wypracowanie standardu wymiany danych pomiędzy pracodawcami a podmiotami obsługującymi program PPK.

Grupa robocza PPK stawia sobie za cel wypracowanie uniwersalnego formatu wymiany danych miedzy pracodawcą a instytucją finansową świadczącą usługi PPK. Dzięki takiej standaryzacji rozwiązań, wdrożenie w życie nowych procedur w polskich przedsiębiorstwach będzie przebiegać sprawniej. W skład grupy wchodzą: Allianz, Aviva Investors TFI, Aviva, AXA TFI, Compensa TU i TUnŻ Ż, PKO Finat, ProService Finteco, TUiR i TUnŻ Warta, Unit4 Polska.

Termin wejścia w życie ustawy jest krótki. W związku z tym grupa chce zwrócić uwagę na potrzebę skutecznej i przemyślanej komunikacji z pracodawcami, w celu upowszechniania wiedzy w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o PPK.

Do grupy w dalszym ciągu mogą przystąpić podmioty zainteresowane realizacją jej celów.
Dotychczas odbyły się już 2 spotkania grupy. Pierwsze miało miejsce 18 listopada, a drugie 3 grudnia. Podczas tego ostatniego omówiono tematy związane z określeniem zawartości i formatem danych oraz rekomendacje dla pracodawców, zawierające zbiór dobrych praktyk w zakresie komunikacji nowego programu wewnątrz organizacji.

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych, podpisana niedawno przez Prezydenta RP, wejdzie w życie 1 stycznia 2019. Będzie obowiązywała wszystkie firmy zatrudniające osoby na umowy o pracę oraz umowy cywilno-prawne. Do tworzenia PPK będą zobowiązane najpierw firmy duże, zatrudniające ponad 250 pracowników – już od 1 lipca 2019 roku.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Aviva)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.