Aktualności

Aviva Centrum Finansów częścią Expandera

Aviva integruje swoją sieć doradztwa finansowego. 5 października ubezpieczyciel włączył funkcjonujące od 2014 r.  Centrum Finansów Aviva (CFA) w struktury przejętego w tym roku Expander Advisors.

– Na zintegrowaniu sieci skorzystają zarówno klienci Centrum Finansów Aviva, jak i Expandera. Uzyskają bowiem dostęp do jednej z największych ofert produktów finansowych, zawierającej m.in. autorskie produkty inwestycyjne, ubezpieczenia, kredyty hipoteczne i gotówkowe, a także finansowanie przedsiębiorstw. Łącząc wiedzę i doświadczenie obu firm, stajemy się bowiem jedynym niezależnym podmiotem w branży o tak silnej pozycji w zakresie kreowania oferty i dedykowanych rozwiązań – powiedział Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Expander liczy obecnie prawie 100 placówek w 50 miastach, które swoim zasięgiem obejmują 85% powierzchni kraju. Dzięki włączeniu do tej struktury dotychczasowych oddziałów CFA, zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy Poznaniu, szeregi firmy doradczej zasiliło blisko 100 doradców oraz kilkudziesięciu specjalistów zajmujących się relacjami z klientami oraz wsparciem sprzedaży.

Zintegrowanie sieci jest kolejnym etapem rozwoju Expandera, założonym przez nowego inwestora. Aviva oczekuje, że włączenie oddziałów do struktury sprzedaży i pozyskanie doświadczonych specjalistów wzmocni pozycję firmy na rynku i pozwoli na dynamiczny rozwój kolejnych grup produktowych, zwłaszcza oferty ubezpieczeniowej i inwestycyjnej.

– W perspektywie najbliższych kilku lat planujemy znacząco zwiększyć sprzedaż w tym sektorze, do czego na pewno przyczyni się możliwość wymiany doświadczeń oraz dostęp do bogatej oferty grupy Aviva. Produkty dystrybuowane w Expanderze nadal będą jednak starannie wyselekcjonowane i dobierane przede wszystkim w oparciu o jakość proponowanych rozwiązań i potrzeby klientów – zadeklarował Adrian Jarosz, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sprzedaży Expander Advisors.

Wraz z przyłączeniem CFA Expander rozwinie również system komunikacji z klientami. Rozbudowana zostanie własna infolinia, do której dołączyło 26 pracowników grupy Aviva. Dzięki temu liczba wszystkich specjalistów z tego działu przekroczy 100 osób.

Zakupione produkty oraz ich warunki nie ulegają zmianie. Do dyspozycji klientów są doradcy, z których usług korzystali do tej pory.

O podpisaniu umowy, na podstawie której przejmie 100% udziałów w Expander Advisors, Aviva poinformowała 19 maja tego roku. Zamknięcie procesu akwizycji nastąpiło 3 lipca. Transakcja jest jednym z elementów strategii Avivy w Polsce, stawiającej na multikanałowość dystrybucji produktów ochronnych i inwestycyjnych przy jednoczesnej koncentracji na kanałach własnych i wyłącznych. Na decyzję o zakupie Expandera wpływ miały pozytywne doświadczenia z włączonym właśnie do struktur firmy doradczej Centrum Finansów Aviva.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.