Aktualności

Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na świecie są: utrata reputacji, spowolnienie gospodarcze oraz rosnąca konkurencja.

Raport sporządzony na podstawie wyników badania przeprowadzonego w 1843 firmach na całym świecie (w tym w Polsce) pokazuje, że w ciągu ostatniego roku takie ryzyka, jak rosnąca konkurencja, przestępczość internetowa czy ryzyka polityczne zyskały na znaczeniu. Mniejsze obawy firm budzą natomiast zmiany regulacji prawnych, niezdolność do przyciągania i zatrzymywania talentów, przerwa w prowadzeniu działalności oraz odpowiedzialność cywilna.

- Żyjemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z jednej strony pojawiają się nowe możliwości, z drugiej zaś intensyfikują się ryzyka, którymi trzeba odpowiednio zarządzać. Co ważne, ta zmieniająca się rzeczywistość niejako wymusza inne podejście do ryzyk, spojrzenie na nie z różnych perspektyw właśnie po to, by móc im jako organizacja stawić czoła. Z globalnego raportu Aon wynika, że stopień przygotowania firm do stawienia czoła ryzykom jest najniższy od 10 lat. Przyczyny tej sytuacji można szukać w pojawieniu się nowych ryzyk, do zarządzania którymi nie zostały jeszcze wypracowane narzędzia – komentuje Dominika Kozakiewicz, CEO Aon Polska.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 18 z datą wydawniczą 2 maja.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Aon Polska)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.