Aktualności

Andrea Simoncelli „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018”

Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali w Polsce, został „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018”. To już siedemnasta osoba uhonorowana laurem „Gazety Ubezpieczeniowej”.

„Gazeta Ubezpieczeniowa” przyznała tytuł prezesowi Generali w Polsce w uznaniu za transformację modelu biznesowego Generali w kierunku rentowności i zrównoważonego rozwoju, rosnące zaangażowanie Generali na polskim rynku – znaczące inwestycje i przejęcia, budowę silnego, zaangażowanego i profesjonalnego zespołu menedżerskiego i osobistą charyzmę i entuzjazm w poznawaniu polskiej kultury i języka polskiego. Równie istotnymi elementami, które zdecydowały o przyznaniu lauru prezesowi Generali w Polsce, były wzorowe relacje z pośrednikami ubezpieczeniowymi, promowanie innowacyjności z poszanowaniem podstawowych zasad biznesu ubezpieczeniowego oraz proklienckość w konstrukcji nowych produktów ubezpieczeniowych.

Wywiad z laureatem ukazał się „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 4/2019 z datą wydawniczą 21 stycznia 2019 r.
Od 2002 r. z inicjatywy dr Bożeny Dołęgowskiej-Wysockiej, redaktor naczelnej i wydawcy „Gazety Ubezpieczeniowej”, nadawany jest tytuł Człowiek Roku Ubezpieczeń. Nagroda w postaci portretu olejnego przyznawana jest personalnie, za szczególne osiągnięcia w działalności organizacyjnej, biznesowej i naukowej na rzecz rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Poza prezesem Generali w Polsce na liście laureatów nagrody „Człowiek Roku Ubezpieczeń” znajdują się: Stanisław Rogowski (2002), prof. dr hab. Jan Monkiewicz (2003), Tomasz Mintoft-Czyż (2004), prof. dr hab. Tadeusz Szumlicz (2005), Franz Fuchs (2006), Adam Sankowski (2007), prof. dr hab. Jerzy Handschke (2008), Piotr Narloch (2009), Andrzej Klesyk (2010), Jacek Kliszcz (2011), Paweł Dangel (2012), Józef Zych (2013), Rodger Hodgkiss (2014), Mariusz Wichtowski (2015), Aleksandra Wiktorow (2016), Łukasz Zoń (2017).

Andrea Simoncelli pełni funkcję szefa spółek Grupy Generali w Polsce od 1 stycznia 2016 roku. Szczegółowy biogram menadżera można znaleźć na stronie internetowej „Gazety Ubezpieczeniowej” pod adresem:
http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki, Aleksandra E. Wysocka

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.