Aktualności

AMICE: Grzegorz Buczkowski przewodniczącym Rady Dyrektorów

2 czerwca podczas odbywającego się w Gandawie dwudniowego kongresu AMICE Zwyczajne Walne Zgromadzenie organizacji wybrało , dotychczasowego członka Komitetu Wykonawczego Rady Dyrektorów na trzyletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego.

- To będzie wielki zaszczyt przewodniczyć AMICE w czasie, kiedy ubezpieczenia wzajemne dążą do odzyskania należnego im miejsca w sercu sektora ubezpieczeniowego. Liczę na współpracę ze wszystkimi członkami organizacji i jej partnerami, a tym samym na zapewnienie, że wkład, jaki wnoszą ubezpieczenia wzajemne do społeczeństw i gospodarek w Europie, ale przede wszystkim do życia członków organizacji, zostanie doceniony – podkreślił Grzegorz Buczkowski.

Wspomniał też, że od kryzysu w 2008 roku składka TUW-ów i spółdzielni ubezpieczeniowych w globalnym rynku ubezpieczeniowym rośnie, co wyraźnie dowodzi rosnącego zaufania do modelu biznesowego w zakresie ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych.

Oprócz wyboru nowego przewodniczącego Zgromadzenie wybrało Christophe’a Olliviera z francuskiego FNMF i Wolfganga Weilera z niemieckiego HUK-Coburg na stanowiska wiceprezesów (w przypadku tego drugiego Zgromadzenie przedłużyło kadencję). Natomiast Róbert Lilli z węgierskiego Kobe został ponownie wybrany na stanowisko skarbnika.

Grzegorz Buczkowski zarządza towarzystwami TUW SKOK i TU SKOK Życie tworzącymi markę SKOK Ubezpieczenia. Z rynkiem ubezpieczeniowym jest związany od 1992 roku. Od 1998 r. jest szefem TUW SKOK, a od 2003 r. – TU SKOK Życie. W swoim zawodowym dorobku ma także liczne staże w CUNA Mutual Insurance Society (USA) i amerykańskich uniach kredytowych. Od 2008 roku zasiadał w Radzie Dyrektorów AMICE.

*AMICE (Association of Mutual Insurers and Insurance Cooperatives in Europe, Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Wzajemnych i Spółdzielni Ubezpieczeniowych w Europie) jest organizacją wspierającą współpracę towarzystw ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych w Europie. Zrzesza ponad 100 europejskich towarzystw, wśród których obok polskiego TUW SKOK, znajdują się takie marki jak Concordia, Gothaer czy Signal Iduna.

Połowa towarzystw ubezpieczeniowych w Europie działa jako ubezpieczyciele wzajemni. Ich udział w rynku przekracza 30%, a wartość zebranych przez nie składek to ponad 400 miliardów euro. Europejskie TUW-y ubezpieczają ponad 200 milionów ludzi i zatrudniają prawie 400 tysięcy pracowników. W skali globalnej, w 2014 roku, wartość przypisu ubezpieczycieli wzajemnych wyniosła przeszło 1,3 biliona dolarów.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: AMICE, stefczyk.info, gu.com.pl, TUW SKOK)
AMICE: Grzegorz Buczkowski przewodniczącym Rady Dyrektorów
2 czerwca podczas odbywającego się w Gandawie dwudniowego kongresu AMICE Zwyczajne Walne Zgromadzenie organizacji wybrało Grzegorza Buczkowskiego, dotychczasowego członka Komitetu Wykonawczego Rady Dyrektorów na trzyletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego.
- To będzie wielki zaszczyt przewodniczyć AMICE w czasie, kiedy ubezpieczenia wzajemne dążą do odzyskania należnego im miejsca w sercu sektora ubezpieczeniowego. Liczę na współpracę ze wszystkimi członkami organizacji i jej partnerami, a tym samym na zapewnienie, że wkład, jaki wnoszą ubezpieczenia wzajemne do społeczeństw i gospodarek w Europie, ale przede wszystkim do życia członków organizacji, zostanie doceniony – podkreślił Grzegorz Buczkowski.
Wspomniał też, że od kryzysu w 2008 roku składka TUW-ów i spółdzielni ubezpieczeniowych w globalnym rynku ubezpieczeniowym rośnie, co wyraźnie dowodzi rosnącego zaufania do modelu biznesowego w zakresie ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych. Oprócz wyboru nowego przewodniczącego Zgromadzenie wybrało Christophe’a Olliviera z francuskiego FNMF i Wolfganga Weilera z niemieckiego HUK-Coburg na stanowiska wiceprezesów (w przypadku tego drugiego Zgromadzenie przedłużyło kadencję). Natomiast Róbert Lilli z węgierskiego Kobe został ponownie wybrany na stanowisko skarbnika. Grzegorz Buczkowski zarządza towarzystwami TUW SKOK i TU SKOK Życie tworzącymi markę SKOK Ubezpieczenia. Z rynkiem ubezpieczeniowym jest związany od 1992 roku. Od 1998 r. jest szefem TUW SKOK, a od 2003 r. – TU SKOK Życie. W swoim zawodowym dorobku ma także liczne staże w CUNA Mutual Insurance Society (USA) i amerykańskich uniach kredytowych. Od 2008 roku zasiadał w Radzie Dyrektorów AMICE. *AMICE (Association of Mutual Insurers and Insurance Cooperatives in Europe, Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Wzajemnych i Spółdzielni Ubezpieczeniowych w Europie) jest organizacją wspierającą współpracę towarzystw ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych w Europie. Zrzesza ponad 100 europejskich towarzystw, wśród których obok polskiego TUW SKOK, znajdują się takie marki jak Concordia, Gothaer czy Signal Iduna. Połowa towarzystw ubezpieczeniowych w Europie działa jako ubezpieczyciele wzajemni. Ich udział w rynku przekracza 30%, a wartość zebranych przez nie składek to ponad 400 miliardów euro. Europejskie TUW-y ubezpieczają ponad 200 milionów ludzi i zatrudniają prawie 400 tysięcy pracowników. W skali globalnej, w 2014 roku, wartość przypisu ubezpieczycieli wzajemnych wyniosła przeszło 1,3 biliona dolarów. AM, news@gu.com.pl (źródło: AMICE, stefczyk.info, gu.com.pl, TUW SKOK)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.