Aktualności

Allianz Polska: Zbigniew Świątek nowym prezesem PTE

Nie ustaje fala roszad kadrowych we władzach polskich firm ubezpieczeniowych. Tym razem do zmian doszło w spółkach grupy Allianz Polska.

Po 11,5 roku rządów w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym Allianz Polska dotychczasowa prezes towarzystwa, Agnieszka Nogajczyk–Simeonow, podjęła decyzję o rezygnacji z zasiadania we władzach spółki i kontynuowaniu swojej kariery poza grupą. Jej miejsce zajął Zbigniew Świątek, dotychczasowy członek zarządu (CFO) towarzystw ubezpieczeń Allianz Polska. Wkrótce zastąpi go nowy CFO. O tym, kto zastąpi Zbigniewa Świątka na stanowisku członka zarządu, Allianz poinformuje w najbliższych dniach.

Biogramy:Zbigniew Świątek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, w której uzyskał w 1993 r. tytuł magistra ekonomii Wydziału Ekonomiki Produkcji. W tym samym roku rozpoczął swoją karierę w ubezpieczeniach i podjął pracę dla TUiR Warta. Zajmował się m.in. sprawozdawczością i analizą finansową, a od 1998 roku pełnił funkcję naczelnika Wydziału Zarządzania Kosztami.

Z grupą Allianz związany jest od 1999 r., gdzie zaczynał jako koordynator Wydziału Sprawozdawczości w Departamencie Finansów i Zarządzania Aktywami, a następnie jako kierownik Zespołu ds. Kontroli Finansowej. W 2006 r. objął funkcję dyrektora Departamentu Kontroli Finansowej w spółkach ubezpieczeniowych Allianz Polska. Od 2006r., przez okres dwóch lat zasiadał także w zarządzie Allianz Alp sp. z o.o. na stanowisku członka, a następnie prezesa zarządu. Jest również członkiem rad nadzorczych TFI Allianz Polska, Allianz Edukacja sp. z o.o. oraz Górnika Zabrze SSA.

Agnieszka Nogajczyk-Simeonow jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. Ukończyła również Studium Doktoranckie Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych przy Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej.
W latach 1992-1998 pracowała jako audytor w renomowanych firmach konsultingowo-audytorskich: Ernst&Young oraz PricewaterhouseCoopers, przechodząc przez kolejne szczeble kariery aż do stanowiska Audit Managera.

Z Allianz była związana od 1999 roku. Wcześniej zajmowała stanowisko dyrektora Finansowego w spółkach AGF Ubezpieczenia oraz AGF Ubezpieczenia Życie, a po fuzji AGF z Allianz była dyrektorem Departamentu Finansowego i Zarządzania Aktywami spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska. Podczas pracy w grupie była również (w latach 1999-2001) prezesem zarządu Allianz Polska Services oraz w okresie tworzenia PTE doradcą ds. finansowych rady nadzorczej PTE Allianz Polska. Funkcję prezesa zarządu tego ostatniego pełniła od stycznia 2005 roku.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.