Aktualności

Allianz: Oliver Bäte pokieruje firmą do 2024 roku

Allianz poinformował, że jego rada nadzorcza postanowiła przedłużyć mandat dyrektora generalnego (CEO) Olivera Bäte na kolejną pięcioletnią kadencję. Obecny szef ubezpieczyciela będzie kierował nim do września 2024 roku. Jego dotychczasowa kadencja wygasa 30 września przyszłego roku.

Michael Diekmann, przewodniczący RN ubezpieczyciela, zaznaczył, że przez ostatnie trzy lata Allianz pod kierownictwem Olivera Bäte rozwijał się „bardzo dobrze”. Dlatego rada nadzorcza jest przekonana, iż jest on „najwłaściwszą osobą” do pełnienia tej funkcji w kontekście nadchodzących wyzwań dla firmy.

Komentując swoją nominację, Oliver Bäte powiedział, że jest bardzo zadowolony z zaufania, jakim go obdarzono. – Potwierdza ona, że podjęte przez nas kroki i nasze podejście strategiczne są słuszne: wraz z kolegami będę nadal robić wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić, że Allianz odniesie sukces w przyszłości – zadeklarował prezes.

Oliver Bäte został nowym CEO Allianz SE z dniem 7 maja 2015 r. Jego nominacja była efektem osiągnięcia limitu wiekowego dla najwyższego kierownictwa (60 lat według wewnętrznych ustaleń firmy) przez dotychczasowego szefa ubezpieczyciela, Michaela Diekmanna.

30 listopada zarząd Allianz przedstawi aktualizację strategii firmy.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.