Aktualności

AIG: Paweł Holnicki-Szulc szefem oddziału w Polsce

Niespełna rok – tyle czasu Patrick Mahieu kierował polskim oddziałem AIG. Decyzją zarządu AIG Europe Limited nowym dyrektorem zarządzającym firmy został Paweł Holnicki-Szulc, dotychczasowy dyrektor działu Specialty Lines.

Nowego szefa polskiego oddziału AIG czeka szereg wyzwań. Jednym z najistotniejszych będzie budowa uproszczonej, lokalnie zarządzanej organizacji, realizowana w oparciu o strategiczne porozumienie zawarte w październiku 2016 roku pomiędzy AIG i Fairfax Financial Holdings*. – Naszym priorytetem w najbliższych miesiącach pozostaje kontynuacja i finalizacja procesu transformacji, podczas którego spółka Colonnade Insurance przygotowuje się do wejścia na polski rynek ubezpieczeniowy – powiedział Paweł Holnicki-Szulc.

- We współpracy z Colonnade będziemy również budować w Polsce nową, uproszczoną i zdecentralizowaną strukturę organizacyjną, w ramach której pracownicy naszego oddziału zyskają nowe kompetencje i nowe możliwości realizacji swoich ambicji zawodowych – dodał.
Paweł Holnicki-Szulc zastąpił Patricka Mahieu, który oficjalnie pełnił funkcję dyrektora generalnego polskiego oddziału AIG od 1 czerwca ub.r. (decyzję ogłoszono w maju). Poprzednik obecnego szefa łączył swoje obowiązki w Polsce z pełnieniem funkcji dyrektora generalnego AIG w Republice Czeskiej i dyrektora zarządzającego AIG w Europie Środkowej i Wschodniej: w Polsce, Rosji, Turcji, Republice Czeskiej, Bułgarii, Rumunii, a także na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Z kolei Paweł Holnicki-Szulc jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 1999 r. związany z grupą AIG, m.in. na  stanowisku dyrektora Departamentu Odpowiedzialności Cywilnej czy członka zarządu AIG Polska. Od 2008 r. pełnił funkcję dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za rozwój ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej w Regionie CE&CIS, od 2010 r. w ramach nowych struktur europejskich Chartis (taką nazwę przez pewien czas nosił biznes majątkowy AIG) dołączył do zespołu Biura Regionalnego w Londynie. Od stycznia 2012 r. był odpowiedzialny za rozwój ubezpieczeń środowiskowych w Regionie CEE & Mediterranean, natomiast od czerwca 2014 r. odpowiadał za ubezpieczenia specjalistyczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

*18 października 2016 roku kanadyjski Fairfax Financial Holdings Limited (Fairfax) poinformował w komunikacie o zawarciu umowy z American International Group (AIG). Jej przedmiotem było nabycie ubezpieczeniowych operacji AIG w Ameryce Łacińskiej i krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także w Polsce.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.