Aktualności

AIG: Cyberubezpieczenie – zbędny koszt czy obowiązkowa inwestycja?

Jednym z filarów rozwoju współczesnej gospodarki, w tym także sektora małych i średnich przedsiębiorstw, niezmiennie pozostaje szybka wymiana informacji. Narzędzia udostępniane przez internet stanowią obecnie podstawę funkcjonowania większości firm, jednak w takim samym stopniu mogą one stać się źródłem zagrożeń wynikających z rosnącej cyberprzestępczości – czy warto się przed nią zabezpieczyć? Odpowiedzi na to pytanie szukali eksperci biorący udział w debacie „Cybersecurity: managing the risk”, zorganizowanej przez AIG we współpracy z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową.

Zagrożenie atakiem hakerskim rośnie w alarmującym tempie. Niemal każda firma korzystająca z dostępu do Internetu padła ofiarą cyberprzestępczośc, bądź może stać się jej celem w najbliższej przyszłości. Co istotne, tylko 10% z nich wykryło i zareagowało na atak – świadczy to o wciąż znikomej świadomości zagrożeń w „grupie ryzyka”.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 49 z datą wydawniczą 8 grudnia.
(AM)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.