Aktualności

Agenci z gazetą, gazeta z agentami

W piątek 21 bm. zostało podpisanie porozumienie między Obiektywnym Forum  Agentów a „Gazetą Ubezpieczeniową”. Pierwsze było reprezentowane przez członków Rady Programowej OFA: Piotra Kaczanowskiego – przewodniczącego i Sylwię Lendzion – wiceprzewodniczącą. Gazetę reprezentowała Bożena M. Dołęgowska-Wysocka – redaktor naczelna i wydawca pisma.

Współpraca będzie dotyczyć popularyzowania dobrych praktyk w pośrednictwie ubezpieczeniowym w relacjach z klientami, wewnątrz środowiska pośredników oraz z towarzystwami ubezpieczeniowymi, krzewienia wiedzy w zakresie prawa ubezpieczeniowego i zasad jego stosowania, informowania czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej” o problemach środowiska agentów ubezpieczeniowych oraz inicjatywach i działaniach mających na celu stałe podnoszenie poziomu pośrednictwa ubezpieczeniowego, a także eliminowania zjawisk, zachowań i postaw, które szkodzą pośrednikom ubezpieczeniowym w relacjach z klientami i towarzystwami ubezpieczeniowymi lub kreują negatywny wizerunek pośredników.

Wirtualnie i realnieWspółpraca ma generalnie na celu podnoszenie jakości i wartości pośrednictwa ubezpieczeniowego na polskim rynku. W redakcyjnej rozmowie przy kawie poruszyliśmy wiele jej aspektów, zastanawialiśmy się nad możliwościami działania. Gazeta udostępni Obiektywnemu Forum Agentów swoje łamy, będzie śledziła rozwój tego ciekawego zjawiska na FB, ukaże interesujące postacie agentów z całej Polski, będzie pisać o bolączkach ich pracy. Rynek ubezpieczeniowy zmienia się na naszych oczach. Będziemy aktywnie w tych zmianach uczestniczyć i – mam nadzieję – realnie na nie wpływać.
Dr Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

Misja Obiektywnego Forum AgentówObiektywne Forum Agentów, oprócz funkcjonowania jako komunikator służący wymianie informacji i doświadczeń z zakresu oferowania ochrony ubezpieczeniowej w imieniu ubezpieczycieli, staje się powoli centrum edukacyjnym wzbogacającym wiedzę agentów o te obszary, które nie są przedmiotem szkoleń produktowych i sprzedażowych masowo prowadzonych przez zakłady ubezpieczeń. (…) Ambicją Rady i celem działania jest stworzenie w przyszłości centrum ustawicznego kształcenia pośredników ubezpieczeniowych, wstępnie nazwanego Akademią Doradcy Ubezpieczeniowego. Rada Programowa postanowiła rozpocząć proces poszukiwania sojuszników i partnerów do prowadzenia w środowisku pośredników ubezpieczeniowych działalności polegającej na budowaniu naczelnej wartości tego środowiska zawodowego, jaką powinna być jakość oparta na wiedzy i etyce. Myśląc o szerszym kontekście, w którym pośrednictwo stanowi tylko jeden, ale bardzo istotny element działalności, dochodzimy do prostego na pozór wniosku, że posługiwanie się przez wszystkich uczestników procesu kształtowania, oferowania i wykonywania umowy ubezpieczenia, tym samym językiem, czyli językiem profesjonalisty ubezpieczeniowego, służyć będzie budowaniu i rozwijaniu z ubezpieczycielami transparentnego i etycznego, wspólnego biznesu ubezpieczeniowego, którego misją zawsze będzie dobro klienta.

W imieniu Rady Programowej
Piotr Kaczanowski, przewodniczący.
(skróty od redakcji)
am

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.