Aktualności

15 lat CUK Ubezpieczenia na polskim rynku

W obecnym roku mija piętnaście lat od powstania pierwszej placówki CUK Ubezpieczenia – lidera sektora multiagencyjnego w Polsce.

– 15 lat temu w branży prym wiedli agenci pracujący wyłącznie dla danego zakładu ubezpieczeń – przypomina Jacek Byliński, jeden z założycieli CUK Ubezpieczenia, a obecnie prezes zarządu firmy. – Otwierając pierwszą placówkę CUK w 2001 roku, uruchomiliśmy potężną machinę zmian w sposobie sprzedaży ubezpieczeń oraz stworzyliśmy unikalny na rynku model placówki specjalizującej się w ubezpieczeniach dla klienta detalicznego. W 2001 r. wdrożyliśmy pierwszy w Polsce system szybkiej kalkulacji składek różnych ubezpieczycieli – to rozwiązanie przełamało dotychczasowy model działania na rynku ubezpieczeniowym, gdzie klient korzystał z usług jednego ubezpieczyciela, bo nie miał łatwego dostępu do innych ofert i rozwiązań – podkreśla.

Zdaniem CUK Ubezpieczenia, kluczowe dla rozwoju multiagencji ubezpieczeniowych było ostatnie 10-lecie. Dekada ta upłynęła pod znakiem wysokiej konkurencyjności w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych. W tym okresie na rynku pojawili się nowi ubezpieczyciele, zaczęła się sprzedaż polis w modelu direct, a dodatkowo uruchomiono duże budżety na kampanie reklamowe.  Rywalizacja o klienta doprowadziła do wojny cenowej i rosnącej roli pośrednika, orientującego się w szerokiej i zróżnicowanej ofercie rynkowej.

– Rozwijaliśmy naszą firmę w oparciu o doświadczenie zdobyte w tradycyjnych agencjach. Korzystanie z usług ubezpieczycieli było do tej pory postrzegane jako nieprzyjemny obowiązek i droga przez nieznane meandry finansów i kalkulacji. Klienci nie zmieniali swoich polis w obawie przed skomplikowanymi procedurami. Zauważyliśmy potrzebę prostych i przyjaznych dla klientów rozwiązań. 10 lat temu uruchomiliśmy pierwszą w Polsce porównywarkę cen ubezpieczeń online. To był kolejny krok na drodze rewolucji, która była czymś nieuniknionym na tak dynamicznie rozwijającym się rynku. Zwiększyliśmy tym samym konkurencyjność w branży ubezpieczeń i daliśmy impuls do rozwoju multiagencji – dodaje Maciej Kuczwalski, drugi z założycieli CUK Ubezpieczenia, a obecnie członek zarządu firmy.

Placówka pomysłem na biznesWśród multiagencji ubezpieczeniowych CUK Ubezpieczenia jest pionierem w zastosowaniu franczyzowego modelu biznesowego. Pierwsze biuro franczyzowe założono w 2007 roku w Koninie. W kolejnych latach do sieci dołączało od 10 do 30 placówek rocznie. Obecnie CUK Ubezpieczenia tworzy sieć ponad 200 oddziałów, na którą składa się ponad 150 placówek franczyzowych oraz ponad 50 własnych. Do końca 2016 roku spółka planuje przekroczyć liczbę 240 oddziałów w całej Polsce. Sieć placówek CUK obejmuje nie tylko duże ośrodki miejskie, ale również niewielkie miasta i miejscowości. W tych ostatnich multiagencje stały się dobrym pomysłem na biznes. CUK Ubezpieczenia podkreśla, że w ubiegłym roku jego partnerzy działający w mniejszych miastach nie poprzestawali na jednej placówce, niektórzy z nich otworzyli kolejne przedstawicielstwa w okolicy – tworząc własne mini-regiony.

Szeroko dostępna sprzedaż hybrydowa– Obecnie stawiamy na rozwijanie wielokanałowej sieci sprzedaży oraz zwiększenie naszej dostępności dla klienta. Rozwijamy różne formy zakupu ubezpieczeń: sprzedaż bezpośrednią w placówkach, przez Contact Center, na wyspach sprzedażowych w galeriach handlowych lub przez kalkulator online – podsumowuje Jacek Byliński.

Dodatkowym bonusem jest bezpłatny Pakiet Pomocy Prawnej, który otrzymuje każdy klient CUK Ubezpieczenia przy zawarciu polisy.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: CUK Ubezpieczenia)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.